Zápas plný šancí ovládli mladší dorostenci Spartaku Příbram

19. mistrovské utkání: 4.5.2016 (hřiště: Spartak II)

Sp.Příbram – Ml.dorost     3:1 (1:1)
G: Počepický

L.Dřevojan – Hrbek (65.Bartoš), Kouklík, D.Glogar, Počepický (59.Plachý) – Žirovnický (47.Vyskočil), Bláha, Čapek (59.Křížek), Čejda – Nováček, Voslář (47.Klíma)

Důležitý zápas čekal v dohrávce prvního jarního kola mladší dorost, protože právě Spartak je jedním z týmů, s kterým bojujeme o konečnou druhou příčku. Hned od úvodu se hrálo ve velkém tempu a s mnoha šancemi na obou dvou stranách. Ve 4.minutě musel L.Dřevojan likvidovat velkou šanci domácích. V 10.minutě se krásnou střelou z dálky trefil M.Počepický a poslal nás do vedení 1:0. V 17.minutě nastřelil Spartak tyčku. V 18.minutě přišlo vyrovnání po centru ze strany a pro dobíhajícího hráče nebyl problém zblízka trefit – 1:1. V 27.minutě se ocitl ve velké příležitosti M.Bláha, ale branku přestřelil. V 30.minutě našel J.Žirovnický krásným pasem za obranu T.Nováčka, ale ten bohužel svůj samostatný únik neproměnil. Hned o minutu později přišla podobná situace, ale ani tentokrát T.Nováček na brankáře nevyzrál. I druhý poločas začal další naší vyloženou příležitostí, když tentokrát neuspěl D.Voslář, kterému šanci připravil T.Nováček. V 48.minutě se domácí ujali vedení, když se prosadili po dlouhém nákopu za naší obranu – 2:1. Ještě hůře bylo v 64.minutě, kdy přišlo velké nedorozumění našeho brankáře s obranou a Spartak zvýšil na 3:1. Hned o minutu později se zjevil D.Čejda zcela sám před domácím brankářem, ale ani on neprotrhl naše střelecké trápení. V úplném závěru už se toho na hřišti příliš nedělo, protože oba celky prostřídali a na hráčích se začala projevovat únava. Celkově se jednalo o velice pěkné utkání, v kterém předvedly dobrý výkon obě mužstva. Vzhledem k našemu velkému počtu zahozených šancí si ovšem musíme říci, že prohrát byla chyba.