V okresním derby se diváci branky nedočkali

20.kolo KP mužů, neděle 5.4.2015, Sedlčany

„A“ muži  – Dobříš 0:0 (0:0)

Capouch - Pešek, Brotánek, Vystyd, Lípa, Soldát, Senft (76.Dvořák), Řehák, Sirotek, Haas, Němec

záznam utkání: ZDE

Přestože měl Tatran po celý zápas převahu skončilo okresní derby plichtou. Tatran měl zápas od začátku až do konce pod kontrolou, držení míče bylo minimálně 70% ku 30%. Hosté za celý zápas neohrozili naší branku, vytvořili si jedinou šanci, ale bez zakončení. Ani naše mužstvo si nevytvářelo mnoho šancí. V prvním poločase vyzkoušel hostujícího brankáře střelou na přední tyč Němec po centru Sirotka. Další centr Sirotka byl pro nabíhajícího Soldáta vysoký a míč skončil vedle branky. Ve 25. min. obešel tři hráče Senft, ale nezakončil. Bojovník Haas se rovněž ze strany prokličkoval k brance, ale i jeho střelu k tyči dobře chytající brankář zlikvidoval. Po rohu hlavičkoval dobře Vystyd, ale opět zasáhl brankář a míč vytěsnil na další roh. Ve 40. minutě měl blízko ke gólu Řehák, ale jeho dobře mířenou střelu z trestného kopu brankář vyrazil. Kdyby střela měla větší razanci musel to být gól. Druhý poločas jsme začali střelou Němce do boční sítě po akci Haase. Potom Soldátovi mezi nohama prolítla střílená přihrávka od Němce. Tatran si vytvořil dvě velké šance, nejdříve poslal Haas míč na hlavu Vystydovi, ale ten nepochopitelně v koncovce selhal, přestože hra hlavou je jeho přednost! Vystyd mohl zápas rozhodnout v 85. minutě, když unikl po levé straně Lípa a našel před malým vápnem nabíhajícího Vystyda, ale ten vysoko přestřelil! A tak spokojeně s bodem odjížděli hosté. Mužstvo bojovalo, ale k vítězství to nevedlo. Nejlepší hráči Sirotek,Haas a Řehák.

Máme za sebou první třetinu jarních odvet a je potřeba hodnotit. Bilance je jedno vítězství, tři plichty a jedna porážka při skóre 8:6, šest bodů a v tabulce pravdy mínus tři. Přestože proběhla důkladná zimní příprava, zatím se to na formě neprojevilo. Někteří naši hráči ztratili podzimní formu jsou to Brotánek, Senft i když v dnešním zápase už to bylo o něco lepší. Rovněž to platí o Dvořákovi, který byl na podzim tahoun mužstva a teď skončil na lavičce. Po odchodu Radka Valsy nemáme kvalitního středového hráče, Matoušek přehání bojovnost s faulama a potom zbytečně stojí pro žluté karty, teď už je to třetí zápas. Docela jsem záviděl Dobříši Marka Nikla který má zkušenosti z české a německé první ligy, nám takto zkušený hráč mezi mladými chybí, který by dokázal usměrnit naší hru. Trenéři hledají a zkoušejí za pochodu další hráče na místě středního záložníka. Ať tam hrál Lípa nebo teď Řehák, který předvedl dobrý výkon, ale je to štítový hráč dokáže dobře hru číst a předskočit hráče, ale špílmachr to neni. Další velký problém v naší hře vidím v komunikaci!!! Trenéři každý zápas kladou našim hráčům na srdce, že je důležité na sebe mluvit, přesto to hráči neplní. Není přece možné aby se v každém zápase srazili, dokonce v tomto zápase se srazili naši tři hráči. Dokonce se nám stalo že se navzájem zranili! O to víc mě to překvapuje,neboť 90% našich hráčů hrálo v Příbrami v žácích nebo dorostu, kde se na komunikaci klade velký důraz už při tréninku! Jednoho mluvícího už máme je to brankář Capouch, ale to je pořád málo! Není ale potřeba nad naším mužstvem lámat hůl. Hráči už určitě vymažou ze svých hlav, že musí každý zápas vyhrát, když chtějí nakouknout do divize. Můžou znova začít hrát pro svou radost, bavit diváky a třeba už v Ostré začít novou sérii! V první třetině byl nejlepší Řehák.