Tatran veze cenný bod z Plzně

[8. 10. 2018 7:12:04]

Doubravka – „A“ muži 3:3 (2:2)  penalty 4:3

Dřevojan (90.Glogar) - Hájek, Vystyd, L.Brotánek, M.Krůta, Kdolský, D.Krůta, K.Kvěch (74.V.Lípa), Soldát, Senft (74.L.Matoušek), Němec

Proč mluvíme o cenném bodu? Za prvé jsme k zápasu odjeli bez dvou hráčů základní sestavy M.Dvořáka
a P. Lípy a za druhé šli domácí třikrát do vedení a my jsme dokázali na hřišti soupeře třikrát vyrovnat. Začátky poločasů patřily vždy domácím. Už v první minutě musel zasahovat Dřevojan. Po dalším závaru před naší brankou se kopal v 6. minutě roh, který prodloužil Krejčí hlavou na zadní tyč, kde zůstal nekrytý Novák a pohodlně poslal domácí do vedení 1:0. Potom se začal prosazovat i náš tým. Začalo to rohem Krůty, potom střílel nad Soldát. Němec utekl po levé straně a jeho prudký centr před branku odvraceli s námahou obránci. Ve 23.minutě bylo vyrovnáno, když Kdolský tvrdě vystřelil a domácí brankář vyrazil míč před nabíhajícího Němce - 1:1. Domácí odpověděli rohem, který vyřešil Vystyd. Ve 28.minutě nařídil rozhodčí přísnou penaltu a domácí šli znova do vedení - 2:1. To naše hráče vyburcovalo k tlaku a do konce poločasu jsme byli lepším týmem. Ve 32.minutě střílel D.Krůta. Ve 34.minutě byl blízko k vyrovnání Kdolský, který dostal přihrávku od Vystyda, ale jeho pohotová střela skončila těsně nad bez jakékoliv reakce brankáře. Ve 37.minutě musel ukázat své umění domácí brankář po střele Vystyda, kterému přihrával D.Krůta. Ve 39.minutě měl gól na kopačce Senft, po přihrávce Němce trefil jen nohu obránce
a kopal se roh. Ve 42.minutě bylo vyrovnáno, když akci začal Kdolský a míč se přes Senfta dostal až ke Soldátovi, který poslal míč do branky - 2:2. Do konce poločasu vystrašili domácího brankáře ještě Soldát a Kdolský. Druhý poločas začal jako první náporem domácích, kteří šli hned do vedení 3:2. Vzápětí mohl vyrovnat Hájek, ale střílel vedle. V 53.minutě jsme kopali standardku Kdolským, domácí brankář vyběhl po míči který neměl, ale David Krůta prázdnou branku netrefil. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, kde měli výškovou převahu. My jsme branku ohrozili po střelách Vystyda a Kdolského, ale scházela jim přesnost. Při střele Soldáta se vyznamenal domácí brankář. V 86.minutě unikal Němec a byl zastaven jen za cenu faulu. Rozhodčí ukázal na penaltový puntík a L.Brotánek vyrovnal na 3:3. Ještě v 89 minutě byl před pokutovým územím faulován Matoušek, ale Vystyd z dobré pozice branku netrefil. Hráči si za zlepšený výkon proti poslednímu zápasu pochvalu za zisk bodu zaslouží. Podruhé za sebou jsme propadli v penaltách, když jsme dva pokutové kopy neproměnili. Tomáš Glogar byl do branky nasazen na penaltový rozstřel a hned první pokus domácích chytil. Potom ovšem domácí střelci vymetali šibenice
a připsali si druhý bod. Nejlepším našim hráčem byl Němec, který byl u dvou branek. Další zápas hrajeme v sobotu ráno v Táboře.