[9. 10. 2016 15:18:07]

Český Krumlov – „A“ muži 2:3 (0:2)

Capouch – Řehák, Vystyd, Brotánek, Lípa (82.Sirotek), Repetný (69.Kvěch), Kdolský, Dvořák (69.Hájek), Soldát, Haas, Němec

Videozáznam: ZDE

Začátek zápasu to byla oboustranně „holomajzna“. Míč byl pořád ve vzduchu a trenéři se mohli uřvat. Aby dali hráči míč na zem. První to pochopili naši hráči a v jedenácté minutě už střílel na branku Řehák. V 16. min. jsme kopali dvakrát roh, na druhý si výborně naběhl Vystyd, ale k našemu zděšení netrefil branku! Po dalším rohu, které výborně po celý zápas kopal Kdolský, střílel vedle Dvořák. Dvořák se zastřeloval i ve 22. min. a 31. min., kdy míč ještě neskončil brankou. Po dalším rohu opět Vystyd nad. Ve 32. minutě vypukla na naší lavičce obrovská radost, konečně jsme venku skórovali. Kdolský nádherně kolmou přihrávkou našel rozeběhnutého Němce a ten po zemi skóroval - 0:1. Ve 43. minutě už to vypadalo na druhý gól, když rozjel akci opět Kdolský, který kolmicí uvolnil Repetného, ten našel na zadní tyči Lípu, který hlavou poslal míč na zadní tyč, ale domácí brankář Trnka konečky prstů míč vytlačil na roh. Po rohu hlavičkoval Řehák a opět zasáhl brankář, dorážka Vystyda hlavou šla nad branku. Ve 44. minutě to přišlo, jak si přáli naši diváci, byl tu „šatňák“. Repetný utekl po lajně, poslal ostrý centr před branku, kde ho z voleje trefil Dvořák a bylo to dva nula pro Tatran. Druhý poločas začal, jako kdyby chtěl kopírovat začátek první půle. Naštěstí to netrvalo dlouho. V 52. minutě už to bylo tři nula, to opět unikl Repetný a na jeho centr naběhl Dvořák a hlavou skóroval. Pro něj to byla historická událost, neboť poprvé v životě skóroval hlavou. V 67. minutě uvolnil Kdolský Soldáta, ten šel ze strany a střílel přes celou branku, ale domácí brankář zasáhl na roh, po rohu Němec nad branku. V 72. minutě se dostal do obrovské šance Haas, ale i on nechal vyniknout brankáře. Potom jsme začali hrát hodně profesionálně, bylo tam hodně přihrávek před vlastní brankou. Ano trenér říkal hráčům, že je potřeba míč podržet, ale hlavně na polovině domácích! A po zbytečné chybě jsme v 75. minutě inkasovali - 1:3. Hned po rozehrání šel sám na branku Němec a v super šanci napodobil Haase a nechal vyniknout brankáře, opět střela po zemi místo pod klacek! Potom přišel nešťastný zákrok Capoucha, který chtěl odkopnout míč, ten se mu svezl po kopačce, přímo na hlavu osamoceného domácího tuláka a rázem to byli nervy - 2:3. Do dvou šancí se ještě dostával Haas, ale nic tam nespadlo. Závěr už jsme ukopali a odvezli vítězství, které znamená v tabulce pravdy plus dva body. Přesto že jsme poprvé venku skórovali, nemůžeme být spokojeni s proměňováním brankových šancí! V tom máme určité rezervy a bohužel soupeři dokážou takové příležitosti trestat. Výborně zahráli Kdolský, Dvořák a Repetný, ostatní si zaslouží pochvalu, že jsme konečně bodovali naplno venku. Další zápas nás čeká doma proti výborné Čížové, kde se to jen hemží bývalými ligisty. Budeme chtít potvrdit doma přivezené body.