11. mistrovské utkání: 13.11.2016 (hřiště: Dobříš - UMT)

Dobříš – Starší dorost             2:3 (2:1)
G: Krůta 2, Sirotek
(A: Lhota, Hofman, Dřevojan)

F.Dřevojan – Kouklík, Hofman, Stibor, Novák (7.Počepický) – Žirovnický (63.Křížek), Lhota, Matoušek, Sirotek – Krůta, Špaček

Fotogalerie z utkání staršího + mladšího dorostu: ZDE (T.Žirovnická)

Bohužel ani tentokrát jsme neměli k dispozici kompletní kádr a po několika omluvenkách jsme nakonec k okresnímu derby na Dobříš odcestovali pouze s dvěma náhradníky. Vzhledem k počasí se zápas odehrál na umělé trávě, což byla rozhodně výhoda pro domácí. Naše kluky jsme upozorňovali na důležitost začátku utkání, protože právě zde se nám už několikrát stalo, že jsme inkasovali první a potom jsme celý zápas neúspěšně dobývali soupeřovu branku. Prvních pár minut bylo v naší režii, ale bez výraznějšího zakončení. V 6.minutě se hra poprvé ocitla před naším vápnem a hned z toho byl problém. Kluci volili zbytečně složité řešení rozehrávky,  domácí to vystihli a zakončovali prakticky do prázdné branky – 1:0. Aby toho nebylo málo, tak jsme museli, kvůli zranění, hned střídat a zbytek utkání jsme dohrávali s jedním náhradníkem. Postupem času jsme opět přebírali iniciativu a začali jsme si vytvářet dobré příležitosti. V 22.minutě se ocitl sám před brankářem D.Krůta, ale jeho pokus o přehození byl neúspěšný. V 25.minutě ovšem z ojedinělé akce zahrozil i soupeř a volný hráč hlavičkoval těsně vedle branky. V 32.minutě postupoval L.Matoušek zcela sám na brankáře, ale vystřelil pouze do něj. V 33.minutě jsme se už dočkali zaslouženého vyrovnání, když si centr P.Sirotka srazil do sítě domácí obránce – 1:1. Bohužel v závěru poločasu jsme Dobříš pustili do několika rychlých brejků a v 39.minutě z toho dokonce byla branka na 2:1. O poločase jsme si řekli, že musíme být trpěliví a pokračovat v naší hře, což přinese další šance na zvrat výsledku. Hned úvod druhé části nám vyšel skvěle. V 47.minutě našel F.Hofman dlouhým balonem D.Krůtu a ten si v zakončení věděl rady – 2:2. O minutu později už jsme dokonce vedli. F.Dřevojan zrychlil hru dlouhým výkopem, který prodloužil jeden z domácích obránců a D.Krůta úspěšně vyřešil nájezd na brankáře – 2:3. V 52.minutě měl stejný hráč velkou šanci na zkompletování hattricku, ale mířil těsně vedle. V 63.minutě jsme museli podruhé nuceně střídat. Závěrečná půlhodina přinesla fotbal „nahoru – dolu“. Naší kluci si nedali říci a stále útočili ve velkém počtu, čehož Dobříš využívala k velmi nebezpečným brejkům a přečíslení. V závěru tak bylo k vidění několik dobrých příležitostí na obou dvou stranách, ale skóre už se nakonec nezměnilo a z Dobříše si vezme velmi cenné tři body. Podzimní část zakončíme v sobotu 19.listopadu doma, když budeme hostit nepříjemné mužstvo SK Rakovník.

-----------------------------------------------------------------------------------

Dobříš – Mladší dorost         0:4 (0:2)