21. mistrovské utkání: 13.5.2017 (hřiště: Tatran)

G: Žirovnický 5, Matoušek 2, Špaček 2, Krůta
(A: Žirovnický 2, Špaček 2, Matoušek 2, Krůta 2, Sirotek)

Dřevojan  - Míka (55.Hrbek), Stibor (46.Sirotek), Hofman, Kouklík – Křížek (46.Chalupecký), Lhota (46.Čejda), Matoušek, Špaček – Krůta, Žirovnický (70.Bareš)

Fotogalerie z utkání: ZDE

V předposlední domácím zápase skupinové části jsme hostili celek Jílového, který se nachází ve spodní polovině tabulky a pravidelně za něj nastupuje větší počet mladších dorostenců. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, a tak se dalo očekávat naše bezproblémové vítězství. Předpovědi se začali naplňovat hned od úvodních minut a soupeře jsme naší hrou drželi většinu času na jeho polovině. Bohužel, jako již tradičně, jsme mnoho dobrých příležitostí trestuhodně zahodili. Ve stručnosti k průběhu jasného utkání. Úvodní branku vstřelil v 5.minutě J.Žirovnický, kterému míč připravil J.Špaček – 1:0. V 15.minutě neproměnil J.Žirovnický obrovskou příležitost, kterou mu připravil D.Krůta. V 16.minutě se stejná spolupráce opakovala, ale tentokrát se měnilo skóre – 2:0. V 18.minutě se po přihrávce od J.Žirovnického prosadil J.Špaček – 3:0. V 24.minutě stejný hráč postupoval zcela sám na branku, jenže zakončil vedle. V 27.minutě přišla nepozornost ve středu hřiště a soupeř snížil na 3:1. V 37.minutě zkompletoval J.Žirovnický hattrick a přihrávku si připsal J.Špaček – 4:1. V 42.minutě se gólově prosadil L.Matoušek po přihrávce od J.Žirovnického, který se podílel na všech pěti prvních brankách – 5:1. Těsně před poločasem ještě po přihrávce L.Matouška vstřelil gól na 6:1 J.Špaček. O poločasové přestávce jsme udělali tři změny v sestavě, ale kluky jsme nabádali k tomu, aby se pokusili nepolevit a přidat ještě další branky. Jak to tak ovšem za takového stavu bývá, tak se to příliš nedařilo. První minuty druhé části patřili jasně soupeři, který si vytvořil několik dobrých příležitostí a nastřelil i tyčku. Postupem času jsme se ovšem srovnali a opět jsme na hřišti začali přebírat hru. V 50.minutě se před prázdnou brankou ocitl J.Žirovnický a zvýšil na 7:1 (asistence L.Matoušek). V 64.minutě to byl opět J.Žirovnický, který vstřelil svojí 5.branku v zápase, když využil dobré akce D.Krůty – 8:1. V 74.minutě běžel L.Matoušek zcela sám na hostujícího brankáře, ale neproměnil. V 82.minutě už si počínal lépe a zvýšil na 9:1. Konečnou podobu dal v 86.minutě D.Krůta, kterého v dobré pozici našel přesnou přihrávkou P.Sirotek – 10:1. Z naší strany jednoznačný zápas proti jednomu ze slabších celků soutěže, který bohužel příliš fotbalově nepomůže ani jednomu z týmů. Z jednotlivců musím jednoznačně vyzdvihnout J.Žirovnického, kterému se povedl velmi ojedinělý výkon, když  si připsal pět branek a na další dvě přihrál. V příštím kole (sobota 20.května 2017) nás čeká zápas jara, protože hrajeme na půdě vedoucího Hořovicka, a bude se tak jednat o utkání prvních dvou celků tabulky.

-----------------------------------------------------------------------------------