Starší dorost vybojoval cennou domácí remízu s Neratovicemi

26.kolo KPSD, neděle 17.5.2015, Sedlčany

St.dorost - Neratovice    3:3 (1:1)
G: Doubrava 2, Lípa

Glogar - Míka, Hofman, Stibor, Štemberk – Kabíček, Otradovec, Lípa, Lhota – Doubrava, Hrubý
Střídali: Jankovský, Vlásek, J.Novák, Počepický

Starší dorost tentokrát doma nastoupil v téměr kompletní sestavě, když pouze zraněného M.Nováka nahradil J.Hrubý, který vytvořil útočné duo s J.Doubravou a P.Kabíček se stáhnul na krajní zálohu. Zajímavostí utkání byl fakt, že se potkaly dva týmy, které své body získávají hlavně na domácím hřišti. Přstože Neratovice nastoupili s daleko „starší“ sestavou (7 hráčů r.96), tak první poločas byl dost vyrovnaný a náš tým si dokázal vytvořil několik nadějných příležitostí. V 10.minutě se na zadní tyči zcela sám objevil J.Lhota, ale zblízka mířil pouze do brankáře. V 15.minutě se mohlo skóre měnit i na druhé straně, ale T.Glogar v naší brance byl u tyčky včas a míč vyrazil. První branka přišla v 32.minutě, když se hlavou prosadil V.Lípa, který si naskočil na centr J.Lhoty. V 40.minutě předvedli krásný signál při rozehrávce trestného kopu hosté a bylo srovnáno na 1:1. V 43.minutě mohlo být ještě hůř, když T.Glogar vytáhl na roh další podařenou střelu hostů. V první půli to ještě nebylo vše, protože v 45.minutě neproměnil vyloženou příležitost V.Lípa, kterého našel centrem z trestného kopu J.Doubrava. O poločase nahradil na hřišti P.Kabíčka J.Jankovský  a zraněného D.Míku vystřídal V.Vlásek. V 58.minutě nevyužitá velká šance Neratovic. V 64.minutě byl ve vápně tvrdě sražen J.Doubrava a sám nařízený pokutový kop proměnil – 2:1. Bohužel téměř hned po rozehrávce hosté dokázali srovnat, když naši hráči místo toho, aby se soustředili na hru, zřejmě ještě v duchu slavili vstřelenou branku – 2:2. Ještě hůře bylo v 68.minutě, když se hostující hráč odhodlal k nečekanému zakončení na zadní tyč a jeho střela zapadla do branky – 2:3. V 74.minutě se na hřiště dostal také J.Novák, který vystřídal J.Hrubého. V 80.minutě si na centrovaný míč naskakoval v malém vápně J.Doubrava, ale hostující hráč mu doslova „nasadil kravatu“ a znemožnil mu zakončit – nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Navíc se hráč Neratovic v přerušené hře zachoval velmi nesportovně a ležícího J.Doubravu tvrdě udeřil, za což byl vyloučen. K exekuci penalty se postavil sám faulovaný J.Doubrava a vyrovnal na 3:3. V závěru se na hřiště ještě podíval M.Počepický, který nahradil J.Hrubého. Nervózní poslední minuty už další branku nepřinesli, a tak zápas skončil celkem spravedlivou remízou, když oba týmy ještě neproměnily několik velkých šancí. Naše kluky je potřeba pochválit hlavně za výkon v první části, kde dokázali mnohem staršímu soupeři stačit. V druhé části se ukázala fyzická převaha hostů a únava našich kluků po sobotním pochodu Praha-Prčice. I přesto se nakonec podařilo vybojovat proti silnému soupeři cenný bod.