Starší dorost prohrál ve velmi důležitém utkání s Rakovníkem

15. mistrovské utkání: 18.11.2017 (hřiště: Tatran)

Starší dorost – SK Rakovník  1:2 (1:2)
G: Křížek

Dřevojan - Hrbek (79.Hrabák), Glogar, Žirovnický, Machovský – Křížek (61.Barták), Bláha, Všetečka, Čejda – Brejla (76.Kubánek), Matoušek

Fotogalerie z utkání staršího i mladšího dorostu: ZDE

Pokud se někdy říká, že se hraje „o šest bodů“, tak to naprosto sedělo na náš poslední zápas s Rakovníkem, protože v případě výhry bychom soupeři utekli na rozdíl deseti bodů a naopak prohra by znamenala propad tabulkou a náskok pouze 4 bodů na sestupovou příčku. Bohužel nepříjemnosti nastali ještě před utkáním, kdy jsme z různých důvodů nemohli počítat s několika hráči a byl obrovský problém vůbec nějak mužstvo složit. Nakonec se to podařilo, ale rozhodně ne ideálně. Na pozici útočníka nastoupil v základní sestavě P.Brejla z mladšího dorostu (dosud hrál za starší jen tři minuty) a na lavičce také nebylo moc z čeho vybírat. Byl zde M.Barták (ml.dorost), M.Kubánek (zraněný náhradní brankář) a M.Hrabák ze starších žáků… Ale i přesto, jsme v sestavě měli několik velmi dobrých a zkušených hráčů a věřili jsme, že je v našich silách utkání zvládnout. Hned od úvodního hvizdu se zdálo, že bude aktivnějším týmem a pokusíme se soupeře přehrát. Ve 3.minutě se do dobré pozice dostal L.Matoušek, ale bohužel už po několikáté se nám nepodařilo úvodní šanci proměnit. Trest přišel v 6.minutě, kdy se soupeř prakticky poprvé dostal na naší polovinu. Po rozehrání trestného kopu si na míč naskočil volný hráč ve vápně a pohodlně dal na 0:1. Tento moment výrazně ovlivnil zápas, protože soupeř si začal věřit a naopak naše hra se okamžitě rozpadla. V 8.minutě mohlo být ještě hůře, protože došlo k velkému přečíslení a hosté se řítili 4 na 2. Naštěstí skvěle zasáhl L.Dřevojan v naší brance. Ve 13.minutě odkopával míč po rohu V.Křížek a nakonec z toho byla přihrávka do samostatného úniku L.Matouškovi, ale ten bohužel brankáře neprostřelil. Ve 22.minutě přišla naše už několikátá ztráta míče ve středu pole (tentokrát M.Bláha) a hosté nabídnutou šanci na rychlý brejk využili – 0:2. Ve 33.minutě měl obrovskou příležitost na snížení Z.Všetečka, který po centru od M.Bláhy hlavičkoval do odkryté branky, ale hostující brankář se neuvěřitelně vrátil a míč vyrazil. V 36.minutě jsme se snížení dočkali, když se míč po rohu odrazil před velké vápno a V.Křížek ho nadvakrát dokázal poslat do sítě – 1:2. V 38.minutě nebezpečný průnik Z.Všetečky, ale bohužel opět bez gólové radosti. O minutu později jsme měli velké štěstí, když nenápadná střela hostujícího záložníka orazítkovala břevno. Těsně před poločasem ještě dostal zbytečnou žlutou L.Matoušek, čímž nás na deset minut oslabil. Druhý poločas jsme tedy začali opatrně a po uplynutí trestu jsme se chtěli pokusit o srovnání stavu skóre. Bohužel hra se nám příliš nedařila a hrálo se hlavně ve středu hřiště, na čemž měl svůj podíl i velmi těžký terén. Soupeř už se nikam nehnal a soustředil se hlavně na defenzívu. V 70.minutě se do šance dostal L.Matoušek, ale zvolil špatné řešení a branku ani pořádně neohrozil. Závěrečná desetiminutovka přinesla náš velký tlak a zdálo se, že by se nám mohlo podařit vyrovnat. Bohužel všechny šance zůstaly už nevyižity. Ty největší měl D.Glogar, když jeho střelu zblízka (po centru od D.Čejdy) v 80.minutě skvěle vyrazil brankář a podobně dopadl i pokus z 84.minuty, kde se jednalo o zakončení z větší vzdálenosti. V poslední minutě jsme ještě zahrávali rohový a následně trestný kop, ale již se nepodařilo branku ohrozit. Z tohoto velmi důležitého utkání jsme tedy odešli poraženi v poměru 1:2 a soupeř se nám v tabulce výrazně přiblížil. Výkon našeho mužstva rozhodně nemůžeme hodnotit kladně, protože hlavně zkušení hráči nepředvedli dobrou hru a nasazení, které by takto důležitému zápasu slušelo. Na druhou stranu si můžeme opět povídat o tom, jak jsme neproměnili velké gólové šance. Bohužel fotbal se pořád hraje na góly… Po podzimní části jsme se propadli do boje o záchranu a na jaře nás bude čekat těžká práce. Nezbývá než věřit, že se přes zimu dají do pořádku všichni hráči, ať už starší, anebo i mladší, jejichž větší pomoc nám v některých zápasech velmi chyběla.

-----------------------------------------------------------------------------------

Mladší dorost – SK Rakovník  3:0 (1:0)