Starší dorost opět na domácím hřišti nezaváhal

21.kolo KPSD, neděle 12.4.2015, Sedlčany

St.dorost - Kunice   3:1 (1:1)

G: Doubrava 2, Kabíček

Glogar – Míka, Hofman, Stibor, Štemberk – J.Novák, Otradovec, Lípa, Lhota – Doubrava, Kabíček

střídali: Počepický, Hrubý

Do velmi důležitého domácího utkání s Kunicema nastoupil starší dorost v téměř kompletní sestavě a s jednoznačným cílem vyhrát. Hned začátek ukázal, že se jedná o souboj dvou vyrovnaných celků. Mírný úvodní tlak si vytvořil domácí celek, ale nedařilo se mu dostat k ohrožení branky. V 13.minutě ovšem udeřilo na druhé straně, když se krásnou střelou dostaly Kunice do vedení 1:0. Náš celek to ovšem nepoložilo a chtěl rychle odpovědět. V 30.minutě se k odraženému míči po rohovém kopu dostal P.Kabíček a nekompromisní střelou pod břevno vyrovnal na 1:1. Další branka už do poločasu nepadla, ale jedna důležitá událost se na hřišti ještě odehrála, když jeden z hostujících hráčů viděl za velmi tvrdý zákrok červenou kartu (37.minuta). O přestávce J.Hrubý nahradil D.Míku. Kluci bohužel nezačali po příchodu z kabin vůbec dobře a pod vlivem toho, že soupeř hraje v „deseti“ si zřejmě mysleli, že se utkání vyhraje samo. Hra tak byla z obou dvou stran dost nepřesná, neurovnaná a bez tempa. I přesto podniklo naše družstvo několik nebezpečných útoků, ale nedařila se finální fáze. Hosté se ani po přestávce prakticky nedokázali dostat k ohrožení naší branky. Skóre se měnilo v 70.minutě, když se po zákroku na J.Lhotu kopala penalta a J.Doubrava jí s přehledem proměnil – 2:1. Od této branky se ze hřiště prakticky vytratil i poslední zbytek fotbalu a spíše se jednalo o boj ve středu hřiště, když se naší snažili kontrolovat těsné vedení a soupeř se marně pokoušel o nějaký rychlý brejk. Konečnou podobu dostal výsledek v 89.minutě, když hostující hráč chytil rukou míč směřující do branky, a tak následoval pokutový kop. K jeho exekuci se opět postavil J.Doubrava a střelou k tyči stanovil konečný výsledek na 3:1. Škoda, že kluci nedokázali navázat na výborný výkon z Vlašimi, protože jinak by oslabeného soupeře museli jasně přehrát. Takhle se o výsledek hrálo až do úplného závěru, ikdyž je pravda, že vstřelená branka byla prakticky jedinou nebezpečnou střelou na naší branku.