Starší dorost nezvládl důležitý zápas; mladší si připsali rozhodující vítězství

22. mistrovské utkání: 20.5.2017 (hřiště: Hořovice - I)

Fotogalerie z utkání staršího i mladšího dorostu: ZDE

Hořovicko – Starší dorost    2:1 (1:1)
G: Krůta

Dřevojan  - Míka (63.Čejda), Stibor, Hofman, Glogar – Kouklík, Lhota, Matoušek, Sirotek (75.Novák) – Krůta, Žirovnický (23.Počepický)

Zápas krajského přeboru staršího dorostu v Hořovicích se dal označit za finále skupiny A. Před utkáním bylo prakticky jasné, že pokud domácí tým dokáže bodovat, tak si zajistí první pozici v naší skupině a naopak, pokud by se podařilo vyhrát nám, tak by se pozice prohodily. Už po několikáté se nám podařilo vytvořit si brankovou příležitost hned v první minutě, ale bohužel J.Žirovnický ve velmi dobré pozici minul branku. V 7.minutě, po dobré individuální akci D.Krůty, nebezpečně střílel L.Matoušek, ale i jeho pokus zamířil mimo tři tyče. V 10.minutě se domácím podařil rychlý protiútok, který se za cenu faulu podařilo uhasit až na hranici velkého vápna. Z následného trestného kopu naštěstí ohrožení naší branky nepřišlo. V 15.minutě jsme se ujali vedení, když se z trestného kopu z hranice vápna nádherně trefil D.Krůta – 0:1. V 23.minutě musel bohužel pro zranění odstoupit J.Žirovnický, který v minulém zápase zaznamenal pět branek. V 33.minutě dostal T.Glogar zbytečnou žlutou za protesty a chvíli před ním J.Lhota za držení. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme se zaslouženým brankovým náskokem, tak přišel neuvěřitelně smolný a zbytečný gól do naší sítě a domácí, tak v 45.minutě srovnali na 1:1. V 50.minutě zachránil T.Glogar skvěle načasovaným skluzem přes míč samostatný únik domácího útočníka. V 60.minutě postupoval na branku Hořovic D.Krůta, ale místo přímočarého zakončení ještě zvolil kličku a o míč přišel. V 66.minutě nacentroval před branku střídající D.Čejda a zakončení P.Sirotka skončilo těsně vedle branky. O minutu později se bohužel potvrdilo „nedáš-dostaneš“ a domácí se po rychlé akci ujali vedení 2:1. V 70.minutě předvedl T.Glogar další skvělý obraný zákrok a udržel nás ve hře o body. V 72.minutě vyfasoval žlutou F.Hofman a chvíli později i D.Krůta. V těchto chvílích už se nám hra bohužel vůbec nedařila, většina kluků zřejmě přestala věřit, že zápas ještě můžeme otočit a domácí celek byl lepší. V závěru jsme se pokusili ještě o několik změn v rozestavení, ale už nám nedařilo soupeře zatlačit. V 88.minutě přišel nešťastný moment, když T.Glogar při snaze dohrát poskakující míč před brankou, dojel skluzem do ramene domácího brankáře a byl vyloučen. Závěr už se dohrál v klidu a domácí celek si výhrou 2:1 prakticky zajistil postup do finále krajského přeboru, kde se utká s vítězem skupiny B. Naše mužstvo pravděpodobně čeká zápas o konečné třetí místo. Zápas v Hořovicích nabídl dva odlišné poločasy, když v první části jsme byli lepším a aktivnějším celkem my, ale druhý poločas patřil domácím. V některých momentech se bylo opravdu na co koukat, protože hráči obou celků dokazovali, že prvních místech tabulky nejsou náhodou. Na druhou stranu utkání bylo dost svázáno taktikou a strachem, aby se neudělala chyba. Z našeho mužstva musím nejvíce pochválit T.Glogara, který na pozici krajního obránce předvedl skvělý výkon a několikrát nás zachránil od inkasování dalších branek. Bohužel dojem z utkání si trochu pokazil žlutou a červenou kartou. V posledních dvou zápasech nás čeká Králův Dvůr a Beroun. V obou dvou zápasech budeme chtít samozřejmě vyhrát.

-----------------------------------------------------------------------------------

Hořovicko – Mladší dorost     0:1 (0:1)
G: Ja.Kouklík

Dřevojan – Machovský, Svoboda, Bareš, Beňo – Čejda, Bláha, Kouklík, Vyskočil – Nováček, Čapek
(střídali: Hrbek, Kozohorský, Kopp, Chocholoušek)

Naši mladší dorostenci měli po celý zápas mírnou převahu, ale příliš se přes domácí obranu nedostávali do zakončení. Utkání rozhodla kuriózní branka, když Ja.Kouklík napadal rozehrávku, domácí brankář ho nastřelil a míč se odrazil do branky. Náš celkem se tak již prakticky stal jistým vítězem skupiny A.