11. mistrovské utkání: 21.10.2017 (hřiště: Tatran)

Starší dorost – Petřín Plzeň „B“  0:5 (0:5)
G: --

Chalupecký – Hrbek, Glogar, Jo.Kouklík, Machovský – Čejda, Matoušek (54.Procházka), Ja.Kouklík, Vyskočil (15.Novotný) – Nováček, Krůta (46.Krameš)       /připraveni: Kubánek/

Fotogalerie z utkání staršího i mladšího dorostu: ZDE

Problémy staršího dorostu se zraněními nevzaly konce ani před dalším zápasem, a tak už jsme tentokrát více využili kluky z mladšího dorostu a je potřeba říci, že v utkání odvedli dobrou práci. Samotný zápas pro nás ovšem začal nejhůře, jak mohl. Hned v první minutě soupeř zatáhl míč po straně, následoval centr na nabíhající útočníky a pro jednoho z nich nebyl problém skórovat – 0:1. V 5.minutě postupoval zcela sám na brankáře soupeře L.Matoušek, ale místo vyrovnání si míč ukopl a při následném pádu přes gólmana se ještě zranil. O minutu později se k nepovedené rozehrávce Plzně dostal D.Krůta, ale v situaci sám před brankářem také trestuhodně neuspěl! Trest přišel ve 12.minutě po zaváhání v naší rozehrávce postupoval hostující hráč sám na branku, ale na rozdíl od nás tuto šanci využil – 0:2. V 15.minutě si bohužel obnovil svalové zranění J.Vyskočil, který do hry naskočil po dlouhé pauze. V 23.minutě se velmi dobré příležitost dostal T.Nováček, ale i on potvrdil naší střeleckou nemohoucnost. Naopak ve 33.minutě vyrobil obrovskou hrubku D.Glogar a soupeř šel do vedení 0:3. V 37.minutě se náš brankář A.Chalupecký naprosto nepochopitelně pokoušel obehrát soupeře levou nohou na malém vápně a byla z toho čtvrtá branka – 0:4. Poločas hrůzy byl završen v 44.minutě, kdy po dalším nedůrazu naší obrany míč propadl k volnému hráči  Plzně a ten nezaváhal – 0:5. Chvíli potom ještě L.Matoušek dostal žlutou za tvrdý zákrok. O poločase musel vystřídat D.Krůta, kterého ještě čekal zápas za „áčko mužů“ a po vypršení trestu se už na hřiště nevrátil ani otřesený L.Matoušek. Cílem do druhé části bylo zápas dohrát v plném nasazení a co nejpřijatelnějším výsledkem. Jak už to v takovýchto chvílích bývá, soupeř o něco polevil a i přesto, že jsme měli na hřišti silně kombinovanou sestavu, tak jsme hráli vyrovnanou partii, v které jsme měli i více příležitostí ke vstřelení branky, ale ta nám tentokrát nebyla přána. V 56.minutě se vápně pěkně uvolnil D.Čejda, navedl si míč na střelu, ale jeho pokus na zadní tyčku brankář zlikvidoval. V 68.minutě postupoval osamocený útočník Plzně na naší branku, ale A.Chalupecký tentokrát dobře zasáhl. V 84.minutě gólová šance T.Nováčka, z které nakonec pramenil jen roh. V 85.minutě se nám povedla krásná kombinační akce, která začala už od obránců a po sérii několik narážeček a rychlých přihrávek se v obrovské možnosti objevil D.Glogar, ale ani on nedokázal míč dostat do branky. A protože úplný závěr už byl klidný z obou dvou stran, tak utkání skončilo výsledkem, který světelná tabule ukazovala již o poločase. Další nepovedený zápas, čtvrtá prohra v řadě za sebou a neúprosný pád tabulkou do oblasti přímého boje o záchranu. Taková je bohužel skutečnost a v následujících zápasech, kde se střetneme s týmy, s kterými sousedíme v pořadí, půjde opravdu o hodně. Objektivně řečeno ovšem výsledek úplně neodpovídá hře, protože hlavní rozdíl mezi oběma družstvy byl v proměňování nabídnutých šancí. Zatímco soupeř potrestal prakticky každé naše zaváhání, tak my jsme už po několikáté nebyli schopni vstřelit branku ani z nejvyloženějších situací. Ale popravdě si musíme přiznat, že si nemůžeme v jednom utkání dovolit udělat tolik hrubých chyb v rozehrávce a ještě chtít bodovat.

O další divizní body jedeme bojovat v sobotu 28.10.2017 do Písku (od 10:00 hod.). Doufejme, že se nám ve sváteční den bude dařit lépe a konečně budeme mít i potřebné štěstí v koncovce.

-----------------------------------------------------------------------------------

Mladší dorost – Petřín Plzeň „B“  1:0 (1:0)