Play-off začal starší dorost prohrou v Kosmonosech

O umístění /9. – 12.místo/: 8.6.2016 (hřiště: Kosmonosy I)
1.zápas

Kosmonosy – St.dorost   4:1 (0:0)
G: Otradovec

Hladký – Hrbek, Stibor, Otradovec, Hofman – Sirotek, Lípa, Bláha, Žirovnický – Bartoš (69.Bareš), Nováček

V letošní sezóně došlo ke změně systému krajského přeboru dorostu, který se teď hraje na dvě skupiny. V základní skupině jsme obsadili pátou pozici, což znamenalo, že jsme se v prvním kole skupiny o umístění utkali s šestým týmem druhé skupiny. Vítěze dvojutkání čeká souboj o 9.místo a poraženého o 11.pozici.

Úvodní duel nás čekal na půdě soupeře. Bohužel v tento termín probíhalo několik školních akcí, a když se k tomu přidali i další absence, tak jsme jeli s velmi oslabenou sestavou (6 starších, 5 mladších a 1 žák). Na druhou stranu je potřeba říci, že ani soupeř nebyl kompletní. Do utkání, které se hrálo za velkého vedra, jsme šli s defenzivní taktikou a cílem uhrát co nejpříznivější výsledek do odvety. Po úvodním oťukávání se do první šance dostali v 11.minutě domácí, ale mířili vedle. V 13.minutě se v nadějné pozici objevil J.Žirovnický, ale jeho zakončení bylo slabé. V 22.minutě našel J.Žirovnický pěknou kolmicí naběhnutého T.Nováčka, který postupoval ze strany sám na brankáře, ale brankář jeho zakončení vyrazil na roh. V 29.minutě přišla obrovská šance domácích, ale míč skončil těsně nad brankou. V 43.minutě D.Hladký výborně zneškodnil dvě střely soupeře. Před začátkem druhé části jsme kluky upozorňovali, že domácí budou chtít zvýšit tempo, a že si musíme ohlídat úvod. Bohužel příliš se to nepodařilo. Hned od začátku na nás Kosmonosy vlétly a vytvořily si převahu. Ve 47.minutě skončil míč po střele domácího záložníka jen těsně vedle pravé tyčky. Skóre se poprvé měnilo tři minuty později, když rohový kop domácích prolétl až na zadní tyč a zde nebyl problém pro útočníka Kosmonos skórovat – 1:0. Nejdůležitější moment zápasu přišel v 60.minutě, kdy únik domácího útočníka řešil F.Stibor jen za cenu faulu, a protože byl v tu chvíli poslední, tak následovala červená karta. V této chvíli se naše hra úplně rozpadla a bylo jen otázkou času, kdy toho domácí využijí. Nejdříve nás v 58.minutě zachránilo břevno, ale o minutu později už to bylo 2:0. Následovala další obrovská šance a v 65.minutě branka na 3:0.Nejhezčí moment zápasu přišel v 65.minutě, kdy se do míč opřel D.Otradovec a střelou z 38 metrů o tyčku snížil na 3:1. V 69.minutě se na hřiště dostala i náš jediný náhradník R.Bareš (r.2001), který nahradil J.Bartoše. Konečnou podobu dostal výsledek v 75.minutě, kdy se domácí prosadili rychlou kombinací – 4:1. Za první poločas se toho klukům nedá příliš vytknout, protože se jim dařilo držet dobrou defenzivní taktiku a vyrážet do brejků. Bohužel druhou část ovlivnilo vyloučení a naše se o dost zhoršila. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjel zápas dvojice Hořovice – Mn.Hradiště (9:3), tak je jasné, že se doma musíme pokusit o obrat, abychom nemuseli cestovat pro nás k nejvzdálenějšímu soupeři v krajském přeboru.