Oslabené "A" mužstvo šahalo po bodu, ale nakonec na lídra soutěže nestačilo

26.kolo KP, sobota 16.5.2015, Suchdol

Suchdol – „A“ muži   2:0 (0:0)

sestava:

Capouch - Řehák, L.Brotánek, Vystyd, M.Dvořák, Soldát, Matoušek, Senft, Sirotek (87.J.Dvořák), Haas, Pudil (72.T.Brotánek)

Trenér Láďa Šach musel řešit před důležitým zápasem složitou situaci s absencí hráčů. Chyběli pro zranění Lípa, Bartoš, Janoušek, pro pracovní povinnosti chyběl Němec, kvůli maturitě Sůsa a stop za žluté karty měl kapitán Pešek. Trenér oslovil další hráče B mužstva, bohužel i ti se mu omluvili pro různé povinnosti, a tak byl rád, že odjeli Honza Dvořák a Tomáš Brotánek. První poločas byl v režii domácího mužstva, ale díky obětavosti a bojovnosti našeho mužstva si vytvořili domácí hráči jen jednu stoprocentní šanci, kterou výborným zákrokem zlikvidoval Capouch. Po pětadvaceti minutách se začala hra vyrovnávat a v posledních deseti minutách prvního poločasu začal Tatran kousat. Nejdříve vyděsil brankáře domácích Pudil, který vystřelil na branku, brankář jeho střelu podcenil a byl rád, že za jeho zády skončila na břevnu. V 37. minutě dokonce Tatran Řehákem střelil regulérní branku, která nebyla uznána pro ofsajd, přestože domácí hráč byl na brankové čáře. Ve 40. minutě se snažil obstřelit vybíhajícího brankáře Matoušek, ale jeho střela minula šibenici. Druhý poločas byl ze začátku vyrovnaný, ale stopéři Tatranu v 52. minutě neuhlídali nejlepšího střelce krajského přeboru Kacafírka, který zaznamenal 31. branku a poslal domácí do vedení 1:0. Zlom mohl nastat v 55. minutě, kdy po druhé žluté šel domácí hráč Jankovský do sprch. Tatran si vytvořil převahu a dobře hrající Haas mohl zápas rozhodnout ve prospěch Tatranu, kdyby si obul střelky a proměnil tři šance v hattrick. Bohužel ho domácí brankář vychytal, i když při něm stáli všichni svatí. Jednou jen špička kopačky zabránila jisté brance. V 59. minutě se měla kopat penalta na Pudila, který zůstal ležet v pokutovém území po faulu s vyhozeným ramenem. Domácím se podařil v 69. minutě brejk, při kterém domácí Linhart vyškolil Řeháka a bezmocnému Capouchovi vstřelil druhou branku - 2:0. Tomášovi který nastoupil poprvé po zranění se při vší snaze zápas nevydařil. Škoda, že jsme k důležitému zápasu nemohli odjet v plné síle, možná že by jsme nepřijeli s prázdnou. Ale přesto je potřeba mužstvo, které nastoupilo pochválit, rozhodně ostudu neudělalo a podle slov domácího trenéra zanechalo dobrý dojem a k bodu nebylo daleko. Nejlepší byl M.Dvořák hrající na nezvyklém místě levého beka. Honza Vystyd byl druhou hvězdou zápasu, opět zahrál výborně na Kacafírka a nebýt propadu obou stopéru při první brance mohl být jeho výkon bez jediné chyby. Otloukánkem zápasu byl Petr Matoušek, na kterého se vyfauloval domácí hráč a to ještě Petr schytal  další nepříjemné střety na choulostivá místa. Teď nás čeká doma další důležitý zápas proti zachraňujícímu se mužstvu z Vraného. Musíme zapomenout na druhou jarní porážku a doma vyhrát. K zápasu už bude k dispozici Pešek, Sůsa a doufáme že i Němec a Lípa.