Oba dorosty se budou muset pokusit v odvetách vymazat ztrátu

[15. 6. 2017 9:29:06]

Starší dorost zahájil souboj o třetí místo domácí porážkou 4:6 s Kolínem a mladší nestačili v první finále na Neratovice v poměřu 1:3.

Krajský přebor – o 3.místo (1.zápas) 2A x 2B
mistrovské utkání: 11.6.2017 (hřiště: Tatran)

Starší dorost – FK Kolín   4:6 (1:3)
G: Matoušek 2, Procházka, Glogar
(A: Procházka, Krůta)

Dřevojan - Novák, Hofman, Stibor (55.Glogar), Míka (55.Počepický) – Sirotek, Lhota, Matoušek, Kouklík – Krůta, Procházka

Fotogalerie z utkání: ZDE

Krajský přebor dorostu se i letos hraje na dvě skupiny. V základní skupině A jsme obsadili druhou pozici, což nám přisoudilo dvojzápas s mužstvem na druhé pozici ve skupině B, v kterém se hraje o celkové 3. místo v kraji.

Vzhledem k nižšímu koeficientu získaných bodů jsme začali na domácím hřišti, kam přijel soupeř z Kolína. Do utkání jsme bohužel stále nemohli počítat s kompletním kádrem a navíc výkon a přístup některých dalších kluků byl ovlivněn startem za „áčko“ předchozí den.  Začátek zápasu byl klidný z obou dvou stran, ale zdálo se, že bychom se soupeřem měli odehrát vyrovnané utkání. Bohužel 6. a 7. minuta určila zápasu úplně jiný průběh. Po dvou velkých zaváháních v zadních řadách se soupeř dostal k naší brance a v obou dvou případech byl úspěšný, což znamenalo rychlé vedení Kolína 0:2. Kluci se s tímto momentem nedokázali srovnat a soupeř byl od tohoto momentu na hřišti dominantní. V 17.minutě navíc přišel další trest za naše špatné bránění a bylo to 0:3. V 28.minutě nám jiskru naděje vykřesal T.Procházka, který si vzpomněl na své dřívější výkony, a po pěkné individuální akci snížil na 1:3. V 39.minutě nebezpečně levou vypálil L.Matoušek, ale brankář byl připraven. Těsně před přestávkou se předvedl F.Dřevojan v naší brance, který vychytal stoprocentní šanci hostů. O poločase jsme kluky ukliďnovali, že ještě není nic ztraceno, a že pokud ještě přidají a podaří se vstřelit kontaktní branku, tak jsme pořád v boji o třetí místo. Bohužel druhá část začala přesně tak, jak jsme nechtěli. Soupeř se ve 47.minutě nenápadnou akcí dostal k naší brance a ze situace, která se ani nezdála příliš nebezpečná, přidal čtvrtou branku – 1:4. Hned o dvě minuty později mohl odpovědět L.Matoušek, ale bohužel nedokázal proměnit ani jednu ze svých dvou velkých příležitostí. V 53.minutě zahodili stoprocentní možnost i hosté. V 55.minutě došlo v našem mužstvu k nucenému střídání dvou hráčů z obrany, když F.Stibora a D.Míku nahradili M.Počepický s T.Glogarem. V 62.minutě už to s námi vypadalo velmi špatně, protože Kolínu se podařilo po jednoduché akci zvýšit na 1:5. Naštěstí hned v zápětí zatáhl míč do vápna T.Procházka a L.Matoušek uklidil jeho přihrávku zblízka do branky – 2:5. Tento moment kluky povzbudil a začali hrát takovým způsobem, který jsme si představovali od začátku – s velkým nasazením, pohybem a bojovností. V 64.minutě krásně vystřelil D.Krůta, ale míč skončil těsně vedle branky. V 68.minutě našel D.Krůta přihrávkou do malého vápna nabíhajícího T.Glogara, který míč protlačil do sítě – 3:5. V následující minutě zahrozil soupeř, ale nebezpečná střela skončila těsně nad břevnem. V 70.minutě brankář hostů fauloval ve vápně unikajícího T.Glogara a z nařízené penalty L.Matoušek snížil na 4:5. V těchto chvílích jsme na hřišti byli lepším týmem a zdálo se, že bychom ještě mohli výsledek dorovnat. V 78.minutě k tomu měl velmi blízko D.Krůta, jehož střelu z 20 metrů hostující brankář zlikvidoval fantastickým zákrokem. Bohužel v 88.minutě jsme inkasovali z ojedinělé protiakce hostů branku na 4:6, která může být v konečném součtu dost důležitá. V úplně poslední minutě zápasu se ještě jednou zaskvěl náš brankář, který chytil obrovskou šanci a i následnou dorážku. Konečný výsledek z domácího zápasu není vůbec dobrý, ale na druhou stranu v jednu chvíli se zdálo, že utkání skončí naším naprostým debaklem, který se nám naštěstí podařilo odvrátit. Bohužel už po několikáté se nám letos stalo, že k utkání nepřistoupili všichni úplně správně a soupeř to dokázal potrestat. Na druhou stranu musím ocenit to, jak jsme se ještě za hrozivého stavu 1:5 dokázali kousnout a utkání zdramatizovat. Je jen škoda, že s takovým nasazením kluci utkání nezačali. Z jednotlivců musím jednoznačně vyzdvihnout výkon brankáře F.Dřevojana. S velkým nasazením odehráli zápas L.Matoušek s D.Krůtou a hru po svém přichodu na hřiště velmi oživil T.Glogar. Pohárová matematika hovoří jasně, takže pokud chceme získat bronzové medaile, tak se v Kolíně musíme pokusit zvítězit o tři branky. Odvetné utkání odehrajeme v sobotu 17.června.

-----------------------------------------------------------------------------------

Krajský přebor – o 1.místo (1.zápas) 1A x 1B
mistrovské utkání: 10.6.2017 (hřiště: Tatran)

Mladší dorost - Neratovice     1:3 (1:2)
G: vlastní

Dřevojan – Machovský, Svoboda, Bareš, Beňo – Kozohorský, Bláha, Kouklík, Vyskočil – Nováček, Čejda
(střídali: Procházka, Kopp, Chocholoušek, Čapek)

I soutěž mladšího dorostu byla rozdělena na dvě části, a protože naší skupinu A vyhráli, tak se ve finále utkávají s Neratovicemi, které vládli ve skupině B (22 – 1 – 1). Od prvních minut bylo jasné, že se bude jednat o velmi kvalitní zápas, který se bude hrát v plném nasazení. Do prvních dvou velkých šancí se dostal M.Bláha, ale ani jednou neměl v koncovce potřebné štěstí. Do vedení jsme se dostali v 33.minutě, kdy se po závaru před hostující brankou míč od jednoho z obránců odrazil do vlastní branky – 1:0. Bohužel z vedení jsme radovali jen chvilku, protože soupeř hned v následující minutě vyrovnal (1:1) a v 39.minutě dokonce strhl vedení na svou stranu – 1:2. Druhý poločas byl nejdříve dost vyrovnaný, ale postupně začali naši hráči soupeře přehrávat. V rozmezí 50. – 70. minuty hosté nestíhali, z čehož pramenilo několik našich šancí, ale bohužel bez gólového vyjádření. Soupeř toho dokázal využít a v 77.minutě upravil na konečných 1:3, čímž si před domácí odvetou vytvořil dobrou pozici. Odveta se hraje v sobotu 17.června.