Mladším žákům se nedařilo a dvakrát vysoko prohráli

Fotogalerie z utkání: ZDE (Vojtěch Konopištský)

Krajský přebor mladších žáků, skupina A – 7. kolo podzim 2020

G:
Voháňková

Pšenička – Mrázek, F. Matoušek, Sokol, Kouba, Valenta, Hron, Beňo, Voháňková, Havel, Špánek, Machek

Trenéři: J.Sůsa, Z. Lhota

Na zápas s jedním z nejsilnějších týmů soutěže jsme se rozhodli nenominovat všechny hráče z našeho kádru. Přednost tentokrát dostali hlavně zkušenější hráči, kteří patří mezi opory týmu a doplnili je dva kluci (r.2008), kteří již naskakují i za starší žáky. Začátek zápasu byl z naší strany strašidelný, protože hned v úvodní minutě jsme nechali hosty rozjet pěknou akci, zakončenou individuálním průnikem a vedoucí brankou! V dalších minutách se nám ovšem celkem dařilo eliminovat soupeřovu útočnou hru a dlouho se skóre neměnilo. V závěru poločasu ovšem soupeř potvrdil své kvality a dokázal odskočit na rozdíl tří branek. I v druhé části jsme se chtěli zaměřit hlavně na obranu a pokusit se občas vyrazit do nějakého brejku. Přesně tato situace pak nastala v 35.minutě, kdy se pěknou individuální akcí přes několik hráčů prosadila Iva Voháňková a snížila na 1:3. Za pár minut se podařila ještě jedna podobná akce, ale tentokrát se nezdařilo zakončení. Zlom utkání přišel po čtyřiceti minutách, kdy nám Beroun během tří minut nasázel další 3 branky, a o výsledku bylo rozhodnuto. Závěr utkání už se dohrával pod jasnou režií soupeře a bylo jen otázkou, kolik zápas skončí. Nakonec jsme inkasovali ještě dvakrát, což určilo konečný výsledek 1:8, který byl zasloužený, protože hráči Berouna předvedli velmi dobrý výkon. Nám se bohužel opět nepodařilo vyvarovat zbytečných chyb v obranné fázi, kde se nám nedaří spolupráce všech lidí na hřišti, čímž vznikají nebezpečné situace, které už často obrana nemůže ani zachránit. Z toho pak vyplývá i špatné postavení při rozehrávce a hře směrem dopředu. Jsou to věci, na které se hodně v tréninku i před zápasem zaměřujeme, ale bohužel stále s tím máme problémy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krajský přebor mladších žáků, skupina A – 8. kolo podzim 2020
Neděle 11. 10. 2020

Sp.Příbram – Mladší žáci „A“    11:0 (3:0)
G:
---

Valenta (16.Pšenička, 31.Valenta, 46.Pšenička)  – Mrázek, F. Matoušek, Sokol, Kouba, Hron, Beňo, Voháňková, Havel, Hejduk, Šamša, Linhart, Furiš, Brodkorb, Stašák, A.Matoušek

Vzhledem k tomu, že podle vydaných vládních nařízení bylo jasné, že se na nějakou dobu bude jednat o poslední zápas, tak jsme nominovali k utkání všechny hráče z našeho kádru. Do utkání jsme ovšem i přes tento fakt nastupovali s odhodláním poprat se o nějaké body, protože proti tomuto soupeři se mužstvo většinou dokáže nahecovat. Bohužel brzy se ukázalo, že tentokrát to bude úplně jinak. Nedařilo se nám plnit ani ty nejzákladnější pokyny a měli jsme velmi špatný pohyb. Domácí na nic nečekali a začali postupně naše chyby trestat. Nám se směrem dopředu podařilo jen minimum akcí, a když jsme se dostali k ohrožení branky, tak jsme trestuhodně neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Druhý poločas byl z naší strany doslova strašný a není skoro nic, co by se dalo pochválit. V některých chvílích to vypadalo, jako bychom byli prvně na hřišti, nic jsme netrénovali, a že nikdo neví, co má dělat. Bohužel toto všechno bylo spojeno i se špatným pohybem a bylo jen otázkou, kolik gólů dostaneme. Musíme si přiznat, že částečně byl tento výkon ovlivněn i tím, že jsme střídali všech 17 hráčů, ale i tak, jsme měli odehrát daleko lepší zápas. Nezbývá než věřit, že si z této ostudné porážky všichni vezmou ponaučení a příště předvedou daleko koncentrovanější výkon.