Mladší dorostenci se rozloučili se sezónou vysokou výhrou

[7. 6. 2015 23:44:31]

29.kolo KPMD, sobota 6.6.2015, Rakovník (Tatran)

Tn. Rakovník – Ml.dorost    2:10 (0:5)
G: Glogar 3, Hrubý 2, Lhota, T.Procházka, Počepický, Dřevojan, Kejha

Dřevojan (2.poločas Kejha) – Kejha, Hofman, Mašek, Vlásek – Křížek, Procházka, Lhota, Počepický – Glogar, Hrubý
Střídali: Plachý,
Klíma, Souček (nehrál - zraněn ze st.dor.)

Po středeční předehráce s Kosmonosama, nás „v lese“ na Tatranu Rakovník čekal poslední zápas úspěšné sezóny, v které jsme vybojovali druhé místo v krajském přeboru. O náší pozici v tabulce už bylo rozhodnuto před utkáním, a tak se nyní mohlo hrát naprosto uvolněné a  v přátelské atmosféře. Vzhledem k tomu, že starších dorostenců tentokrát bylo ještě míň než jindy, konkrétně „4“, tak si většina našich kluků dalo místo rozcvičky utkání starších.  Obě dvě utkání se navíc hrály v obrovském vedru.  Na podzim jsme tomuto soupeři uštědřili „desítku“, když se blýskl hlavně T.Glogar, který jim nastřílel šest branek. Takže i tentokrát jsme si přes všechny komplikace jsme věřili a předpokládali, že bude šance si zahrát uvolněný fotbal a vstřelit dost branek. Kluky jsme od začátku nabádali k jednoduché kombinační hře, aby se zbytečně nevysilovali sprinty za dlouhými nákopy a podobně. Hnedo od úvodu se ukázalo, že se naše předpoklady naplní a na hřišti budem jasně dominovat. Tomuto faktu jistě přispělo i to, že v domácí dresu nastoupilo několik žáků. Pokud bych tady měl rozepisovat zvlášť každou naší šanci, tak by tento článek vydal na pořádnou povídku, takže se konkrétně podíváme jen na brankové situace. Do vedení 0:1 nás hned ve 4.minutě poslal T.Glogar, který dorazil šanci J.Hrubého. V 7.minutě se první branky v sezóně dočkal M.Počepický, který zakončil pěkným lobem, když mu přihrál J.Mašek – 0:2. V 13.minutě byl ve vápně faulován střelec předchozí branky M.Počepický a nařízenou penaltu proměnil M.Kejha – 0:3. V 23.minutě se trefil J.Hrubý, kterému přihrál T.Glogar. Poločasový stav 0:5 určil v 32.minutě T.Glogar. Akci rozehrál pěknou uličkou do vápna T.Procházka, který našel  J.Hrubého a ten předložil „Glogimu“ míč před prázdnou branku. O poločase došlo ke slíbené změně v naší brance, když F.Dřevojana nahradil M.Kejha. Ve 43.minutě se F.Dřevojan prosadil hned gólově, když využil přihrávky od J.Lhoty – 0:6. V 46.minutě se s mladším dorostem brankou rozloučil i J.Lhota, když mu branku připravil T.Glogar – 0:7. V 58.minutě dovršil hattrick T.Glogar, který využil další lahůdkové příhry od J.Hrubého před prázdnou branku (akci začal pěkným pasem J.Mašek) – 0:8. V 62.minutě se dočkali i domácí, když po faulu F.Hofmana dokázali proměnil penaltu – 1:8. O dvě minuty později dokonce přišlo snížení na 2:8, když za naší obranou zůstal osamocený hráč. Poslední slobo, ale patřilo opět našemu týmu. Nejdříve v 70.minutě na 2:9 dorazil střelu J.Maška dobíhající J.Hrubý a v 75.minutě na konečných 2:10 upravil svojí jubilejní 30.brankou v sezóně náš nejlepší střelece T.Procházka, kterému zakončení přenechal J.Hrubý. Utkání skončilo naší naprosto jednoznačnou výhrou o osm branek, ale opět si stejně musím postěžovat na naší žalostnou koncovku, protože dalších nejméně deset jasných „gólovek“ jsme neproměnili. Tentokrát musím pochválit celé mužstvo hlavně za pomoc starším, ale samozřejmě i za výkon v druhém zápase, který už některý dohráli na pokraji sil. Z jednotlivců tentokrát nejvíce zazářili J.Hrubý (2 góly + 4 asistence) a T.Glogar (3 góy + 2 asistence), který Tn.Rakovník celkem nastřílel v této sezóně neuvěřitelných 9 branek ve dvou zápasech. V konečné tabulce jsme tedy obsadili krásnou druhou pozici a předváděné výkony kluků r.98 jsou příslibem pro starší dorost v dalších dvou sezónach. Po návratu do Sedlčan jsme ještě absolvovali krátkou závěrečnou večeři spojenou s vyhodnocením sezóny a různých statistik.