Mladší dorost si výhrou zajistil druhou pozici v krajském přeboru

30.kolo KPMD, středa 3.6.2015, Sedlčany (předehrávka)

G: Glogar, Mašek, Lhota, T.Procházka

Dřevojan – Kejha, Čipera, Mašek, Počepický – Klíma, Hofman, Lhota, Žirovnický – Procházka, Glogar
Střídali: Plachý, Souček, Mondek,
Křížek, Machovský

Náročný program závěru soutěže nám pokračoval předehrávkou posledního kola a na domácím hřišti jsme se střetli s jedním ze slabších celků soutěže, konkrétně s Kosmonosy. O tom, že by se mělo jednat o lehčí zápas svědčil už pohled do zápisu, protože za hosty v základu nastoupila hned čtveřice žáků. I v našem týmu tentokrát dostali na část zápasu příležitost dva žáci, kteří přejdou příští rok da kategorie mladšího dorostu (J.Mondek a M.Machovský). Před utkáním byla situace naprosto jasně daná a jakákoliv výhra nám zaručoval definitivní jistotu pěkného druhého místa v kraji. Naším přáním bylo, aby se kluci soustředili na začátek a pokusili se rychle rozhodnout o výsledku, čímž by mohla dostat větší prostor i lavička náhradníků. Tento plán se ze začátku příliš nedařilo plnit, protože soupeř si z naší velkou herní převahou dokázal poradit tím, že zahustil prostor na své polovině. První větší náznak šance přišel v 14.minutě, kdy nebezpečně pálil F.Hofman. V 15.minutě jsme registrovali první stoprocentní příležitost, když po individuální akci neuspěl J.Žirovnický a ani dorážející T.Glogar. Hned z další akce mohl stejný hráč znovu skórovat, ale zcela sám před brankářem selhal a pouze ho nastřelil. Branky jsme se dočkali v 17.minutě po pěkné rozehrávce trestného kopu. J.Lhota rozehrál do strany na J.Žirovnického a ten přízemním centrem ve vápně našel nabíhajícího T.Glogara, který se konečně trefil – 1:0. V 19.minutě přišla uklidňující druhá branka, když se střelou k tyči z hranice vápna prosadil J.Mašek – 2:0. V 26.minutě našel T.Procházka na vápně J.Lhotu, který si kličkou vylepšil pozici a zvýšil na 3:0, čímž zároveň vstřelil náší jubilejní 100.branku v sezóně. V tuto chvíli byla naše převaha drtivá a hrálo se prakticky pouze na polovině soupeře, který se jen občas pokusil o nečekané zakončení z dálky. V 31.minutě nastřelil po další pěkné přihrávce T.Procházky pod sebe J.Lhota tyčku. V 35.minutě se trefil i náš nejlepší střelec T.Procházka, který se prosadil dorážkou nepovedeného zakončení T.Glogara – 4:0. Těsně před poločasem ještě pěkným lobem vybídl J.Mašek ke skórování J.Lhotu, ale jeho zakončení postrádalo důraz.

O poločase došlo k našemu mužstvu hned k trojímu střídání, když hřiště opustili J.Žirovnický, F.Hofman, J.Lhota a nahradili je V.Křížek, J.Plachý a T.Souček. V 47.minutě neproměnil další gólovku T.Glogar, když mířil zblízka nad. V 50.minutě nastřelil J.Mašek břevno. V 53.minutě jsme vystřídali i zbývající dva náhradníky, když J.Mondek nahradil T.Procházku a M.Machovský nastoupil místo J.Maška. I v takto nezvyklé a změněné sestavě ovšem pokračovala naše herní převaha a stále přicházeli další šance. Bohužel naše koncovka byla, jako už letos tolikrát, opět velmi špatná. Posledních dvacet minut přineslo opravdu ještě mnoho nadějných akcí, ale už žádnou branku. Nejvíc po gólu volali příležitosti T.Součka, M.Kejhy a J. Klímy.  Vítězstvím 4:0 jsme si definitivně zajistili druhou pozici v tabulce a v posledním kole se mnoho našich kluků pojede rozloučit s kategorií mladšího dorostu na Tatran Rakovník. Za předvedenou hru kluky chválím, protože se neustále snažili najít nějaké skulinky v obraně hostů a skóre navýšit, i když samozřejmě za řešení finální fáze se moc chválit nedá. Průběhu utkání by odpovídala daleko vyšší naše výhra. Zapomenout nesmíme ani na individuální úspěch našeho brankáře F.Dřevojana, který udržel další čisté konto a zajistil si vítězství v soutěži o nejlepšího brankáře.