Mladší dorost nezvládl důležitý zápas na Tatranu Rakovník

22. mistrovské utkání: 18.5.2016 (hřiště: Tatran Rakovník I)

Tn. Rakovník – Ml.dorost     4:3 (2:3)
G: Křížek 2, Nováček

L.Dřevojan – Hrbek, Počepický, Machovský, Bareš – Žirovnický, Bláha, Čapek, Křížek – Nováček, Voslář

Stejně jako starší, tak i mladší dorost nastupoval k důležitému utkání oslaben. Narychlo jsme tedy museli oslovit i žáky, kterým tímto znovu děkujeme za pomoc. Kluci bojují o druhou pozici, která by je posunula do barážového dvojutkání o konečné třetí místo v součtu obou dvou skupin krajského přeboru. Vzhledem k tomu, že i domácí celek předvádí na jaře kvalitní výkony, tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Hned ve třetí minutě mohl dát rychlou vedoucí branku T.Nováček, ale bohužel zblízka neuspěl. A tak se stalo to, co jsme hlavně nechtěli. Domácí se v 5.minutě dostali do rychlého vedení 1:0. V 16.minutě se podařilo srovnat V.Křížkovi, který výborně sehrál trestný kop s M.Bláhou – 1:1. V 27.minutě nebezpečně střílel T.Nováček, kterému pozici připravil M.Bláha. V 30.minutě šel do nebezpečného skluzu ve vápně M.Machovský a domácí tým zahrával penaltu, kterou proměnil – 2:1. Naštěstí to kluky donutilo opět zabrat. V 34.minutě se ve vápně k míči dostal V.Křížek a propálil vše co mu stálo v cestě – 2:2. V 37.minutě vývoj utkání obrátila branka T.Nováčka, který se prosadil tvrdou střelou – 2:3. I na začátku druhé části jsme byli lepším týmem a zdálo se, že je pouze otázkou času, kdy vstřelíme další branku. Velkou šanci neproměnil hned v 41.minutě T.Nováček, který zakončoval pohlednou akci M.Počepického a V.Křížka. V 51.minutě nahradil J.Žirovnického R.Kopp. Zřejmě rozhodující moment přišel v 56.minutě, kdy V.Křížek postupoval zcela sám na brankáře, ale při pokusu o přehození přestřelil i branku! V 56.minutě přišel na hřiště V.Procházka, který nahradil D.Vosláře. O minutu později obrovský závar před naší brankou a míč, který už mířil do branky jeden z našich hráčů odkopl pryč. V 68.minutě už se skóre bohužel měnilo, když domácím vyšel jeden z rychlých brejků a srovnali na 3:3. V 70.minutě odešel ze hřiště V.Křížek a nahradil ho J.Bartoš. Nešťastný obrat ve skóre byl dokonán v 76.minutě, když se kluci marně dožadovali odmávání ofsajdu a nekrytý domácí hráč po trestném kopu upravil na 4:3. V 77.minutě ještě dostal M.Bláha žlutou kartu. Ztráta těchto bodů nás může na konci sezóny velmi mrzet, protože jsme se dostali do situace, kdy nás do dvojutkání o třetí místo pravděpodobně posune pouze výhra nad dosud suveréním Hořovickem, které hostíme ve středu 25.5.2016 na domácím stadionu. Začátek 18:15 hod.