Dvě velké chyby domácích hráčů rozhodly první jarní zápas „áčka“

„A“ muži – Klatovy 0:2 (0:0)

Capouch - Řehák, Vystyd, Brotánek, Repetný, Hájek (66.Senft), Dvořák, Kdolský, Soldát (81.Sirotek), Haas (66.Lípa), Němec

Fotogalerie z utknání: ZDE (David Štverák)

Videozáznám utkání: ZDE

Výborně chytající Capouch se dopustil v 62. minutě obrovské chyby, zařval si „já“, ale míč při výběhu neměl a hostující Žáček dal do prázdné branky - 0:1. Přitom blíže k míči než Capouch měl Brotánek, který mu ho mohl poslat hlavou do náruče. Nepsané pravidlo ovšem říká, že když si brankář zakřičí musí všichni stranou jinak je převálcuje! Zápas začal střelou Hájka na přední tyč, možná měl volit střelu na zadní. Hosté mohli jít do vedení ve 21. Minutě, kdy samostatný nájezd zlikvidoval Capouch a dorážku vykopl z prázdné branky Repetný. Ve 33. minutě opět výborně zasáhl Capouch. Hosté měli určitě v prvním poločase více ze hry. Naše akce a střely většinou končily na obráncích. Ve druhém poločase byl aktivnější náš Tatran, ale hosté využili každé příležitosti k ohrožení naší branky. A navíc dokázali potrestat naše chyby. To platilo i v 80. Minutě, kdy špatnou rozehrávku Řeháka vystihl hostující hráč a bylo to 0:2. Tatran mohl nejdříve vyrovnat po kopu z rohu, když Vystyd vrátil míč zpátky před branku Brotánkovi, ale ten hlavičkoval nad. V 83. minutě měl skórovat Němec po přihrávce Senfta, ale trefil veprostřed branky stojícího brankáře. Hosté si nakonec odvezli tři body zaslouženě, protože rozdíl byl v dotažení akcí do konce. Zatímco naše nemusel hostující brankář řešit, tak Capouch měl o práci postaráno! Utkání sledovalo 460 diváků. Prohráli jsme doma a povinnost je přivést body z venku a mít v tabulce pravdy zase nulu. A tak pojedeme v sobotu v 10.15 hod.do Ostrova hrát o šest bodů.