17.kolo KPSD, neděle 15.3.2015, Sedlčany

St.dorost – Kutná Hora     4:0 (2:0)
G: Lípa, Lhota, Štemberk, Otradovec

Glogar – Míka, Hofman, Stibor, Štemberk – M.Novák, Otradovec, Lípa, Lhota – Doubrava, Kabíček

střídali: J.Novák, Vlásek, Hrubý, Počepický

Starší dorost nastoupil do důležitého utkání v boji o záchranu, proti Kutné Hoře, ve stejné základní sestavě jako minulý týden na Dobříši. Ani tentokrát zápas nenabídl žádný pěkný fotbal, k čemuž hodně přispěl i špatný stav hrací plochy. Od začátku utkání byl ovšem domácí tým lepší a dařilo se mu držet soupeře pod mírným tlakem. Vyústěním toho byly i dvě branky v prvním poločase, když nejdříve se zblízka prosadil V.Lípa a následně na vyražený míč brankářem nejlépe zareagoval J.Lhota. Vstup do druhého poločasu se povedl naprosto skvěle, když hned po pár minutách už domácí vedli 3:0 po brance M.Štemberka. V dalším průběhu hosté postupně vystřídali několik hráčů, což jejich hře spíše ještě více uškodilo, namísto plánovaného oživení. Stejně reagovali i domácí trenéři, a tak se v závěru na hřiště pohybovalo více mladších než starších dorostenců. V úplném závěru se po pěkné individuální akci J.Nováka ještě prosadil D.Otradovec a uzavřel skóre na konečných 4:0.

Domácí byli v utkání jasně lepším týmem a po zásluze si do tabulky připsali tři body, ikdyž výkon nebyl zdaleka ideální. Naopak výkon soupeře odpovídal jejich postavení v tabulce a prakticky z jejich strany nedošlo k výraznějšímu ohrožení branky Sedlčan.

Po 17.kole Sedlčany drží 10.příčku se ziskem 23 bodů a soupeř zůstal na předposledním 15.místě.