Derby mezi Tatranem Sedlčany a Dobříší vyznělo lépe pro domácí

Capouch - Lípa, Vystyd, Brotánek, Řehák, Repetný (74.Sirotek), Dvořák (66.Hájek), Kdolský, Soldát, Haas (89.Valenta), Němec (90.Čejda)

Diváci: 846

Fotogalerie z utkání: ZDE (David Štverák)

Videozáznam utkání: ZDE

Zápis o utkání: ZDE

Začátek zápasu patřil Tatranu, když se hned v první minutě objevil v dobré šanci Haas, ale hostující brankář Šedivý předvedl skvělí reflex a střelu vyrazil. V zápětí odpověděl dobříšský Maryška, ale s jeho střelou si lehce poradil Capouch. V16. minutě po centru Dvořáka střílel Haas vedle. V zápětí pokus Řeháka skončil nad brankou. Dobříš odpověděla střelou Maryšky z trestného kopu vedle. V závěru poločasu sílil tlak domácího mužstva, ale nedařilo se vstřelit branku. Ve 40.minutě utekl Němec a poslal ostrou přihrávku do pokutového území, kterou usměrnil na branku Haas, ale brankář Šedivý předvedl reflexivní zákrok a nohou míč vyrazil k nohám Soldáta a ten ze šesti metrů trefil ležícího brankáře. O dvě minuty později po rohu střílel hlavou Brotánek na zadní tyči těsně vedle. Do druhého poločasu vlítlo naše mužstvo s odhodláním co nejrychleji rozhodnout. A už v 52.minutě přišla pro naše fanoušky první radost, to rozjel akci Dvořák, našel ve velkém čtverci Němce, ten nezištně pod sebou našel Repetného, který poslal Tatran do vedení 1:0. V zápětí se pokoušel navýšit skóre Dvořák, ale brankář byl na místě. Skvěle hrající Haas obešel několik hráčů a v 60.minutě připravil 100% gólovou šanci pro Němce, ale ten bombou trefil jen brankáře. V 67.minutě přišel faul na Haase ve vzdálenosti 25 metrů od branky. K míči se postavil Kdolský a tvrdou ranou obstřelil  zeď a poslal Tatran do dvoubrankového vedení – 2:0. V 72.minutě našel střídající Hájek křížnou přihrávkou přes celé hřiště Haase, ten si vynikajícím způsobem zpracoval míč ze vzduchu a přihrál Repetnému, který druhou šanci ke skórování nevyužil. V 76.minutě utekl po levé straně Sirotek, poslal ostrý centr na nabíhajícího Němce, ale tomu míč přeskočil nastavenou nohu. Hosté se ke slovu dostali v 78.minutě po naší ztrátě míče ve středu hřiště, když Valsa našel před naší brankou volného Maryšku, pro kterého nebyl problém zasunout míč do prázdné branky – 2:1. Závěr zápasu už si Tatran pohlídal a mohl slavit zasloužené vítězství. Bylo to derby, jak se patří, s nasazením, tvrdou hrou a výbornými fanoušky obou mužstev (846 diváků), kteří velice slušně povzbuzovali do posledního hvizdu. Zajímavostí je, že více diváků tento víkend na fotbal přišlo jen na 8 ligových stadionech a na 5  zápasů druhé ligy! Všichni naši hráči dřeli a toužili po vítězství, proto si všichni co nastoupili, zaslouží pochvalu, ale bezkonkurenčně nejlepším hráčem na hřišti byl Petr Haas, který podal mimořádný výkon. Další zápas hrajeme v sobotu v Malši Roudném od 14.00 hod.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotogalerie z utkání Kamýk nad Vltavou - "C" muži 1:2 (David Štverák)