sobota 29.9.2018 (hřiště: Říčany)

Říčany – „B“ muži    3:2 (1:0)

Dřevojan – Hofman, D.Čejda, J.Čejda, Bartůšek – M.Sirotek, L.Matoušek, D.Krůta, Špaček (68.Otradovec) – V.Lípa (75.Nováček), Valenta

ŽK: J.Čejda, Bartůšek

I pro zápas v Říčanech jsme měli k dispozici několik hráčů širšího kádru „áčka“, takže jsme se při skládání sestavy bez problémů vypořádali s absencí našich dvou stabilních obránců. Začátek utkání přinesl velmi aktivní hru domácího týmu, který dohrával všechny souboje a napadal naší rozehrávku. Tento styl nám dělal problémy a spíše jsme se bránili. Ve 13.minutě jsme měli velké štěstí, když domácí hráč pronikl až před našeho brankáře, ale jeho zakončení lobem skončilo za brankou. V 29.minutě zahrával D.Krůta trestný kop z 30 metrů a jeho střela se otřela o břevno. V 34.minutě domácí zužitkovali tlak a po několikátém rohovém kopu se ujali vedení 1:0. Jednalo o dobře nacvičený náběh na přední tyč, na který naše obrana nestačila zareagovat. V závěru první části se nám podařilo hru vyrovnat a dostat se do pár nadějných situací. Největší šanci měl V.Lípa, který se individuálně uvolnil, ale jeho střela kousek za vápnem postrádala razanci – možná škoda, že si nevšiml dobře nabíhajícího J.Špačka. Druhý poločas začal úplně opačně než ten první. Hned od prvních se nám podařilo soupeře zatlačit na jeho polovinu a snažili jsme se o vyrovnání. Ve 49.minutě rozehrával další trestný kop z 30 metrů David Krůta a jeho tečovaná střela skončila v brance – 1:1. V 51.minutě měl obrovskou šanci M.Valenta, ke kterému propadl míč po rohu, ale jeho křížná střela skončila těsně vedle. V 57.minutě už se stejnému hráči zadařilo daleko lépe. L.Matoušek odcentroval z levé strany, míč přeletěl na zadní tyč, kde ho před branku pěkně vrátil V.Lípa a M.Valenta zblízka otočil stav na 1:2. Bohužel namísto toho, aby nás tento obrat ještě více povzbudil a pokračovali jsme v dominantním výkonu, tak iniciativu opět přebral soupeř. Posledních dvacet minut jsme se víceméně jen bránili. V 73.minutě předvedl dva výborné zákroky F.Dřevojan, který nejdříve zneškodnil pokus z bezprostřední blízkosti a následně skvěle vytáhl na roh tvrdou střelu z hranice vápna. V 75.minutě domácí vyrovnali, když na odražený míč po trestném kopu nejlépe reagoval jeden z domácích hráčů a nebylo pro něj problémem zblízka skórovat – 2:2. Když už se zdálo, že zápas skončí spravedlivou remízou, tak domácí v 88.minutě po rychlé akci vstřelili vítěznou branku na 3:2.