Brankář Dřevojan vychytal mladšímu dorostu výhru na Dobříši

17. mistrovské utkání: 24.4.2016 (hřiště: Dobříš)

MFK Dobříš – Ml.dorost    2:4 (1:2)
G: Žirovnický 2, Nováček, Bláha

L.Dřevojan – Hrbek, Kouklík, Bartoš (41.Křížek), Machovský (50.Plachý) – Čapek (65.Kopp), Žirovnický (53.Vyskočil), Bláha, Čejda (60.Klíma) – Nováček, Voslář (32.Počepický)

Mladší dorostence čekal soupeř ze středu tabulky, ale rozhodně se nedal čekat žádný lehký zápas. Navíc se na utkání dostavilo hned 17 kluků, a tak bylo jasné, že sestava se bude hodně míchat, aby si všichni zahráli. Od začátku panovalo velmi nezvyklé chladné počasí, kdy chvíli svítilo sluníčko a během chvíle silně sněžilo. K těmto změnám prakticky docházelo celý zápas. Prvních dvacet minut nabídlo dost vyrovnanou hru bez větších příležitostí, kdy chvíli měli převahu domácí a pak se hrálo dobu na druhé straně. V 25. a 29. minutě se ovšem vyznamenal L.Dřevojan v naší brance, když zlikvidoval dvě obrovské šance. V 31.minutě už ovšem míč skončil v síti, když se domácí prosadili po standartce. V 34.minutě nastřelila Dobříš břevno. V 37.minutě našel M.Machovský, skvělou přihrávkou, naběhnutého T.Nováčka a ten vyrovnal na 1:1.  V 38.minutě neproměnil velkou příležitost M.Počepický. V 39.minutě zbytečná žlutá pro M.Hrbka. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, tak rozehrával trestný kop ze strany J.Žirovnický a vysoký míč z jeho kopaček na zadní tyčku skončil v brance – 1:2. V 47.minutě se situace opakovala a J.Žirovnický podobným způsobem zvýšil na 1:3. V 52.minutě došlo k sérii nedůrazů na naší polovině a soupeře jsme dost zbytečně nechali snížit na 2:3. V 58.minutě mohlo být ještě hůř, kdyby L.Dřevojan nevytáhl nebezpečnou střelu na břevno. Stejně výborně si vedl i v 69.minutě, kdy zneškodnil další vyloženou příležitost! Konečnou podobu dal výsledku v 75.minutě M.Bláha, který se nádherně trefil z trestného kopu – 2:4. Předvedený výkon nebyl úplně nejlepší a popravdě si musíme říci, že za bodový zisk vděčíme hlavně L.Dřevojanovi v brance. Na druhou stranu velmi pozitivní je fakt, že se nám do utkání podařilo zapojit všech sedmnáct kluků.