24.kolo KPSŽ: Nejvyšší domácí výhra starších žáků v letošní sezóně

[12. 5. 2016 9:18:31]

V dalším kole nás čekal zápas se soupeřem, u kterého jsme na podzim překvapivě,  ale zaslouženě ztratili všechny body.

Starší  žáci  – Kunice     9:4 (6:2)    /zápis o utkání/

Fotogalerie z utkání: ZDE

Před zápasem jsme se k podzimnímu zápasu, krátce vrátili a hráči dostali informace z jarních zápasů soupeře, kde jsme je upozornili na věci, které na soupeře platí, a které je třeba udělat abychom zápas bez problémů zvládli. Jedním z úkolů, které jsme si dali, bylo vlétnout na soupeře, napadat jeho rozehrávku a snažit se co nejdříve skórovat. Tomu odpovídali i změny v rozestavění na hřišti a útočně naladěná sestava. Do zápasu jsme nastoupili s údernou útočnou dvojicí Martin Barták a Pavel Krotil, která měla napadat rozehrávku, presovat  a tlačit se do zakončení. Bohužel začátek zápasu nevyšel dle našich představ a místo našeho rychlého vedení se odehrávalo naše ospalé trápení, které soupeř potrestal  v 10.minutě vedoucím gólem - 0:1. Po obdržené brance bylo nutné zvýšit na lavičce hlas a vyburcovat mužstvo k zařazení vyšší rychlosti. Ještě deset minut nám trvalo, než se naše gólová mašina rozjela a útočná dvojice začala plnit naše očekávání. Ve 20.min. po pěkné akci útočné dvojice předložil M.Barták  míč P.Krotilovi a před ním byla již jen prázdná branka - 1:1. Vstřelená branka kluky nakopla a začal se hrát rychlý a útočný fotbal v našem podání. 25. minuta - po tlaku Kuba Kouklík - 2:1. Ve 26.minutě si role prohodili naši útočníci a P.Krotil nádhernou přihrávkou oplatil M.Bartákovi a ten 3:1. Ve 28.minutě další rychlá akce našich útočníků a P.Krotil - 4:1. Soupeřovi jsme v 31.minutě naší chybou darovali laciný gól, ale na hřišti v této fázi utkání bylo pouze jedno mužstvo a byla vidět chuť našich hráčů přidat další branky. 33.min opět nádherná akce, po které P.Krotil - 5:2. Hned po rozehrání napadáme soupeře, nutíme chybovat obránce a M.Barták - 6:2 .

Za tohoto stavu jsme odcházeli do šaten. V kabině jsme si museli vysvětlit, že prvních dvacet minut zápasu bylo hrozných a neplnili jsme nic z věcí, o kterých jsme mluvili. Kluky jsme nabádali, aby nepolevili v tempu a snažili se zápas si užít, dát co nejvíc branek a vylepšit naše pasivní skóre. Začátek druhého poločasu jsme zvládli dobře a v 38.min se opět prosadil M.Barták - 7:2. A protože byl při chuti a střelecké kopačky si přivezl již z Vlašimi tak ve 45.min opět po spolupráci s P.Krotilem dává na 8:2. Po této brance dolehlo na naše mužstvo uspokojení a přestalo se hráčům chtít běhat a hrát fotbal a na hřišti byla vidět nakopávaná od obou mužstev, kterou rozlouskli hosté v 55. a 63. min dvěma góly, kterými potrestali naši pasivitu a bylo 8:4. Po obdržené čtvrté brance jsme ihned odpověděli a poslední branku zápasu dal také v 63.minutě Š.Štemberk - 9:4. Po této brance jsme si vytvořili ještě několik šancí, které volaly po gólu, ale bohužel se již nepodařilo. Je jen škoda, že ze 70 minut zápasu jsme hodně kvalitně a podle našich představ odehráli pouze 30 minut, ve kterých jsme navázali na výborný druhý poločas z Vlašimi. Zápas patřil zcela našim dvěma útočníkům M.Bartákovi a P.Krotilovi, kteří  vstřelili 7 z našich 9 branek. M.Barták stejně jako ve Vlašimi 4 branky a P.Krotil 3 branky. Byla radost sledovat jejich spolupráci a tentokrát i důsledné zakončování. Všichni kluci ukázali, že fotbal hrát umí a dá se na něj i pěkně koukat.