24.kolo KPSD: Starší dorost základní část soutěže uzavřel remízou

24. mistrovské utkání: 25.5.2016 (hřiště: Tatran)

St.dorost - Hořovicko   1:1 (0:1)
G: Lípa

Hladký – Štemberk, Hofman, Otradovec, T.Glogar – Sirotek, Lhota (46.Rataj), Lípa, Valenta – Hrubý, Míka (46.Stibor)

Poslední domácí utkání základní části jsme sehráli doma s týmem Hořovicka. Na podzim jsme u tohoto soupeře remizovali 0:0, ale herně jsme byli lepším týmem a nevyhráli jsme pouze proto, že jsme neproměnili velké příležitosti. Do zápasu jsme tak tentokrát nemohli jít s jiným cílem, než zvítězit. V 6.minutě, po akci M.Valenty, se v dobré příležitosti ocitl P.Sirotek, ale nedokázal dostat míč do branky. Ve 14.minutě připravil J.Hrubý skvělým sklepnutím stoprocentní šanci pro J.Lhotu, který se snažil brankáře propálit tvrdou střelou nahoru. Bohužel hostující gólman výborně vyrazil na roh. V 24.minutě zahrozil i soupeř, ale hostující útočník naštěstí branku přestřelil. V 27.minutě vybídl M.Valenta krásnou uličkou k úniku P.Sirotka, ale ten se bohužel znovu v jasné šanci neprosadil. Trest přišel v 34.minutě, když se soupeř po naší chybě v rozehrávce zmocnil míče, a rychlý brejk zakončil vedoucí brankou – 0:1. Těsně před přestávkou mohl vyrovnat J.Lhota, jenže ani tentokrát na brankáře hostů nevyzrál. Do druhé části jsme poslali na hřiště zbývající dva starší dorostence a věřili jsme, že konečně protrhneme střeleckou smůlu. Hned v 47.minutě se ovšem ukázal úplný opak. Střídající J.Rataj unikl po straně, dostal se až před brankáře, ale ten si s jeho zakončením poradil – další velká šance! V dalším průběhu se hra trochu uklidnila a prakticky se nedělo nic zajímavého. Když už se zdálo, že znovu naprosto zbytečně prohrajeme, tak se dostal odražený míč k V.Lípovi, který od pravé postranní lajny vyslal nechytatelnou střelu na zadní tyč – 1:1. V 87.minutě jsme byli blízko vytouženým třem bodům, ale hlavička J.Rataje skončila těsně vedle (po trestném kopu F.Stibora). Zápas tedy skončil remízou, která byla stejně jako na podzim úspěchem spíše pro soupeře, protože my jsme opět ukázali, jak velké problémy nám  dělá vstřelit branku. Na druhou stranu si kluci ovšem zaslouží pochvalu za bojovnost, protože až do poslední minuty se snažili strhnout vítězství na naší stranu a celkové nasazení po celý zápas bylo velmi dobré.

Nyní nás ještě čekají čtyři zápasy o konečné umístění s mužstvy ze sk.B. Vždy se bude jedna o dvojzápas doma-venku. Vzhledem k tomu, že jsme skončili 5. v naší skupině, tak se vlastně utkáme o konečné 9. – 12.místo. Začínáme ve středu 8.června v Kosmonosech.