23.kolo KPSŽ: Velký obrat v druhém poločase přinesl první jarní výhru

[2. 5. 2016 11:24:49]

K zápasu ve Vlašimi jsme odjížděli s jasným cílem a to přivézt tři body a nastartovat obrat v jarní sezoně.

Vlašim – Starší žáci   2:4 (2:0)   /zápis o utkání/

Ovšem začátek zápasu byl pro nás velkým rozčarováním. V brance nás opět posílil a vyztužil Lukáš Dřevojan, ale to co předváděli hráči v poli, z toho mu hned od začátku musela jít hlava kolem. Zápas jsme začali bez jiskry, nasazení, bylo to ospalé v chůzi  a nedalo se na to koukat. Domácí povzbuzeni naší pohodlností a nulovou aktivitou zjistili, že stačí když si třikrát po sobě nahrají a aspoň jeden se rozběhne. Tuto herní variantu na nás úspěšně vyzkoušeli v 7. a 10.min a než se kluci rozkoukali bylo najednou 2:0 pro domácí. Do konce poločasu zbývalo ještě hodně času a na střídačce jsme se jen modlili ať už je poločas a nedostaneme ještě nějaký gól. O přestávce jsme se v kabině shodli, že takový fotbal se nám nikomu nelíbí a je třeba hru zklidnit, držet balon na našich kopačkách, začít udávat tempo hry a hlavně zpřesnit přihrávku a zapojit pohyb na hřišti. Kluci asi dávali pozor, protože do druhého poločasu přišlo jiné mužstvo. Začali jsme se lépe pohybovat hru jsme zrychlili, míč jsme dávali od nohy posunovali hru a najednou měl soupeř problém a nestíhal. Korunu tomu nasadil Martin Barták, který se rozhodl dávat góly a tak v 41.min po krásné rychlé akci šel do brejku a chladnokrevně na 1:2. Po rozehrání dobře presujeme soupeře, který pod tlakem dělá chyby a ve 43.min Martin Barták 2:2 opět po průniku sám na brankáře. Kluky dva slepené góly nabudili a najednou jich je plné hřiště, držíme míč, zpřesňujeme nahrávku a necháme soupeře běhat bez míče. Odměna přichází ve 48.min kdy po nádherné přihrávce Kryštofa Žižky kolmo za obranu domácích opět Martin Barták sám na brankáře a 2:3. V těchto chvílích bylo vidět, jak si fotbal kluci užívají a mají z něj radost a ta  byla v 57.min po dalším vyšachování domácí obrany pro změnu odměněna Martinem Bartákem a dalším krásným gólem 2:4. Chuť nám nechyběla a tak se v dalších šancích objevil střídající Vašek Varga, který si zkusil pozici útočníka. Svým dravým a drzým průnikem do soupeřova vápna se ocitl sám před brankářem, ale bohužel jeho střela skončila jen na boční síti. Za několik málo chvil jsme měli ještě další gólovou šanci opět po nádherném průniku do vápna. Za předvedenou hru v druhém poločase, za zvednutou hlavu, bojovnost a srdíčko si zaslouží mužstvo velkou pochvalu. Ve druhém poločasu velmi oživili hru Kuba Kouklík a Kryštof Žižka, kteří krásnými míči zásobovali Martina Bartáka, drželi střed hřiště kde jsme najednou dominovali, zezadu vše s přehledem řídil Lukáš Dřevojan a Radim Bareš a výborný zápas odehrál Honza Chocholoušek, který byl na kraji obrany jistotou dozadu a velmi nebezpečný při podporování útoku směrem dopředu.