21.kolo KPSD: Starší dorost nezvládl závěr domácího utkání

21. mistrovské utkání: 15.5.2016 (hřiště: Tatran)

St.dorost – SK Rakovník   2:4 (0:2)
G: Nováček, Hofman

Hladký – Míka (85.Bláha), Hofman, M.Novák (75.Čejda), Sirotek – Rataj (46.Nováček), Lhota, Stibor, Otradovec – T.Glogar, Hrubý

Domácí neporazitelnost jsme se chtěli pokusit uhájit proti vedoucímu týmu tabulky, který se netají cílem celou soutěž vyhrát. My už jsme z boje o nejvyšší příčky vypadli, ale přesto se chceme do konce sezóny pokusit uhrát ještě několik výher. Z důvodů zranění jsme se museli obejít bez obou krajních obránců (Štemberk, L.Glogar) a na maturitu se připravoval náš nejlepší střelec V.Lípa. Naopak po 8 měsících do soutěžního utkání konečně nastoupil M.Novák. Vzhledem k tomu, že se soupeřem se utkáváme v soutěži pravidelně, tak jsme kluky důrazně před zápasem upozorňovali na způsob hry a situace, z kterých soupeř bude chtít těžit. Bohužel, i přesto jsme z toho opět inkasovali… V 11.minutě se do první velké šance zápasu dostával T.Glogar, kterého přihrávkou do běhu našel F.Stibor. Tomáš ovšem zpomalil a nakonec ani nezakončil. V 12.minutě pěkně střílel F.Stibor, ale pokus skončil těsně nad. V 22.minutě se pohotově ve vápně zorientoval D.Otradovec, jenže jeho zakončení brankář vyrazil na roh. V 23.minutě podnikl Rakovník rychlý protiútok a dobíhající útočník na zadní tyči jen těsně nedosáhl na centrovaný míč. V 26.minutě prošel hostující hráč přes čtyři naše hráče na levé straně a přesnou přihrávkou na malé vápno připravil první branku zápasu – 0:1. V 45.minutě přišla obrovská chyba, protože jsme si nechali dát branku přesně ze situace, na kterou jsme kluky upozorňovali. Přišel dlouhý křížný pas na špatně hlídaného hráče a pro něj už nebyl problém střelou na zadní tyč zvýšit na 0:2. Neomluvitelné! Do druhé části nastoupil T.Nováček, který vystřídal J.Rataje. A byl to právě čerstvý hráč na hřišti, kterému se povedlo v 47.minutě okamžitě zkorigovat skóre, když vystřelil pohotově k tyči – 1:2. V 49.minutě velká šance F.Hofmana, kterého našel centrem na hlavu J.Lhota, ale Fanda mířil zblízka nad. V 57.minutě zahrával J.Lhota rohový kop, na míč si opět naběhl F.Hofman a tentokrát už se hlavou nemýlil – 2:2. V těchto chvílích jsme byli lepším týmem a zdálo se, že by se nám mohlo podařit utkání otočit. V 75.minutě vystřídal M.Nováka, který zvládl svůj návrat velmi dobře, D.Čejda. A právě na tohoto hráče byl v 80.minutě evidentní faul v pokutovém území, ale penalta se bohužel nepískala. V 85.minutě se po srážce s protihráčem nepříjemně zranil D.Míka (ruka v sádře). Na hřišti ho nahradil M.Bláha. Soupeř nám následně vracel míč, ale po naší chybě v rozehrávce z této situace skóroval na 2:3. Po této brance samozřejmě vzplály emoce. V 87.minutě dostal T.Glogar žlutou kartu. V poslední minutě se Rakovníku ještě podařilo do otevřené obrany přidat čtvrtou branku – 2:4. Celkově lze utkání hodnotit jako velmi vyrovnané a nejspravedlivějším výsledkem by byla remíza. Bohužel v závěru jsme inkasovali zbytečnou branku a už jsme nedokázali znovu vyrovnat. Kluky musím pochválit především za nasazení v druhém poločase, kdy se snažili otočit nepříznivý stav.