18.kolo KPSŽ: Ve Velimi sahali starší žáci dlouho po bodu

[4. 4. 2016 11:09:12]

Další mistrovské utkání nás čekalo na hřišti dalšího mužstva z čela tabulky Velimi. V podzimním domácím zápase jsme domácí porazili vysoko 7:1, ale pohled do tabulky říkal, že nás nečeká nic snadného.

Velim – Starší žáci   1:0  (0:0)    /zápis o utkání/

K zápasu jsme odjížděli s několika změnami v sestavě, v brance nás vyztužil Lukáš Dřevojan, ale do hry nám chyběl Pavel Krotil, Martin Barták a Honza Chocholoušek. Od začátku zápasu domácí udávali tempo hry a ráz zápasu. Kluci dostali jasný úkol bránit od půlky hřiště, zhušťovat prostor a pokoušet se o brejky. I přes tuto taktiku nás soupeř přehrával a vytvářel si velké množství šancí, které však bravurně likvidoval Lukáš Dřevojan v brance, který byl jednoznačně naším nejlepším hráčem utkání. Jak už to v takových zápasech bývá, paradoxně jsme mohli pomýšlet na daleko lepší výsledek, neboť na konci prvního poločasu se po naší standardní situaci dostal do 100% gólové šance Max Kubín, ale z hranice pokutového kopu po otočce trefil pouze náruč domácího brankáře. Druhý poločas přinesl stejný obrázek – velké množství šancí domácích , výborný Lukáš v brance a v 60 min. naše druhá 100% šance, jako přes kopírák opět po naší standardní situaci Max Kubín opět do náruče domácího brankáře. Bohužel, ale zaslouženě se podařilo domácím skórovat 7 minut před koncem zápasu, kdy jsme již tajně mysleli aspoň na bodík z venku. I přes další prohru musím  kluky pochválit, že s fotbalově lepším mužstvem dokázali držet domluvenou taktiku a zápas odjezdili na 100 %.