12.kolo KPSD: Starší dorost na závěr podzimu prohrál v Kunicích

[16. 11. 2015 11:26:53]

12. mistrovské utkání: 14.11.2015 (hřiště: Kunice I)

Kunice – St.dorost      2:0 (0:0)

Hladký – Štemberk, Hofman, Lhota, Vlásek – Sirotek, Lípa, Otradovec, Dřevojan (78.Počepický) – Procházka (80.Bláha), J.Novák (76.Nováček)

K utkání v Kunicích jsme odjeli ve velmi oslabené sestavě, konkrétně pouze s 11 hráči (9 + 2 brankáři). Ovšem i přesto jsme věřili, že by se nám mohlo podařit zvítězit, protože všichni kluci jsou schopní pravidelně v krajském přeboru nastupovat. Zápas se hrál na hlavním hřišti a nutno říci, že na velmi podmáčeném terénu, který dělal velké problémy všem aktérům. V úvodu se hrálo bez šancí a spíše se čekalo na chyby. První vážná situace přišla v 17.minutě, kdy F.Hofman zasáhl centr domácího hráče v pokutovém území rukou a byla nařízena penalta. Hráč Kunic ovšem na našeho brankáře nevyzrál a stav zůstal 0:0! V 24. a 26.minutě si domácí vytvořili dvě obrovské šance, ale naštěstí mířili vedle branky. V 33.minutě zahrával trestný kop z 20 metrů D.Otradovec a brankář jeho pěknou střelu vytáhl s námahou na roh. Po jeho rozehrávce se k hlavičce na zadní tyči skvěle natlačil F.Dřevojan, ale domácí hráč jeho pokus mířící do branky na poslední chvíli odkopl. Druhá část probíhala podobně a stále se jednalo o velmi vyrovnané utkání a bylo víceméně jasné, že kdo vstřelí branku, tak vyhraje. V 65.minutě předvedl výborný zákrok D.Hladký, když vyrazil střelu z trestného kopu. V 67.minutě se domácí tlačili do další šance, ale míč byl sražen na roh. Bohužel tento roh se nám stal nakonec osudným. Domácí hráč zahrál točený míč na zadní tyč a vítr mu pomohl k tomu, že nakonec skončil s pomocí nejistého zákroku našeho brankáře přímo v brance – 1:0. Následně jsme se pokusili ještě naší sestavu oživit mladšími dorostenci z lavičky, ale už se nám nepodařilo vytvořit si žádnou šanci na vyrovnání. Naopak soupeř ještě podnikl rychlý brejk do otevřené obrany, kde situaci hasil za cenu faulu ve vápně M.Štemberk a z penalty Kunice upravily na konečných 2:0. Bohužel si musíme přiznat, že absence některých hráčů byla nakonec znám daleko více než jsme čekali a i přesto, že herně se dá zápas označit za vyrovnaný, tak jsme si prakticky nedokázali vytvořit žádné brankové příležitost