[20. 3. 2023 7:27:17]

MFK Dobříš „B“ – „B“ muži   3:4 (1:2)
G: P. Lípa 2, V. Lípa, R. Krůta

L.Dřevojan – M.Novák, F.Hofman, V.Plesl, Z. Janoušek – P.Lípa, T.Brotánek, D.Čipera, V.Schwarz – R.Krůta, V.Lípa

Poslední přípravný zápas před startem jarní části I.B třídy sehrálo „béčko“ v sobotu 18.března na Dobříši (na trávě), kde se střetlo s místní rezervou, která hraje stejnou soutěž, ale jinou skupinu. Vzhledem k mnoha omluvenkám a vynuceným absencím jsme ovšem měli k dispozici pouze 11 lidí a nikoho na střídání. Na tomto místě ještě musíme poděkovat klukům z širšího kádru áčka, kteří s námi jeli, protože jinak bychom zápas vůbec neodehráli.

Domácí proti nám nastoupili s několika mladými hráči a tak se dal očekávat vyrovnaný a bojovný zápas. První změna skóre přišla již v 7.minutě, když R.Krůta našel přesným pasem přes šířku hřiště P.Lípu a ten prostřelil domácího brankáře – 0:1. V 17.minutě domácí vyrovnali, když využili našeho nedůrazu u levé lajny a v prostoru před vápnem – 1:1. Před přestávkou (42.minuta) se nám podařilo vrátit do vedení, když V.Lípa dal ve vápně míč pod sebe na R.Krůtu a ten míč uklidil do branky – 1:2. Jinak si obě dvě mužstva vytvořila v prvním poločase několik dobrých příležitostí, ale koncovka byla špatná. Podstatná část první půle se hrálo ovšem mezi vápny a docházelo k mnoha soubojům a nepřesnostem. Vstup do druhé části se nám příliš nepovedl a hned v 53.minutě domácí srovnali, když proměnili nařízenou penaltu – 2:2. Potom se několikrát ukázali brankáři na obou dvou stranách, jednou nás zastavilo břevno a v několika případech mířily v dobrých pozicích oba týmy vedle branky. V 72.minutě se povedl pěkný přízemní centr D.Čiperovi, jeho adresát V.Lípa se ocitl sám před brankou a vrátil nám vedení – 2:3. Hned o tři minuty později udělal Dobříš velkou chybu v rozehrávce, míče se zmocnil D.Čipera a připravil jasnou pozici pro P.Lípu, který nezaváhal – 2:4. V 77.minutě jsme to Dobřiši vrátili a po naší hrubé chybě v rozehrávce na polovině hřiště to bylo 3:4. V závěru utkání se již na obou dvou týmech projevila únava a příliš fotbalové krásy už k vidění nebylo. Konečné skóre 3:4 celkem odpovídá průběhu hry, obě družstva se dostala do mnoha šancí, ale o něco více ze hry jsme měli my.

V sobotu 25.března hrajeme první mistrovské utkání, když zajíždíme do Teplýšovic, kde se hraje od 15:00 hod.